Хто і як голосував за зняття недоторканності, затримання та арешт депутатів

Читать на русском

Зняти депутатську недоторканність обіцяють давно. Наприклад, чинний генеральний прокурор Юрій Луценко обіцяв зробити це ще після Помаранчевої революції. Однак довести справу до реалізації (навіть на прикладі кількох депутатів) не вийшло: чи то бажання не було, то чи політичної волі. Не обійшлося й без скандалів.

Перед початком першого голосування за зняття недоторканності з депутата від фракції «Народного фронту» Євгена Дейдея можна було побачити переговори між представниками НФ і Радикальної партії. Про що вони говорили, стало зрозуміло лише після двох голосувань – щодо Дейдея та Лозового. Голосів для зняття недоторканності з них не вистачило: НФ не голосував за Лозового, а РПЛ – за Дейдея.

Токсичні, як ртуть Кононенка. Хто з нардепів може залишитися без недоторканності?Журналіст Ольга Василевська-Смаглюк розповіла, хто з п'ятьох членів парламенту може позбутися своєї недоторканності.

Водночас за зняття недоторканності з члена депутатської групи «Воля народу» Олеся Довгого знайшовся 251 голос.

Ситуація повторилася й під час інших голосувань. По три подання (на зняття недоторканності, затримання та арешт) розглядалися на члена НФ Максима Полякова і виключеного з БПП Борислава Розенблата. Парламентарі хоч і зняли з них недоторканність, але давати дозвіл на затримання та можливий арешт двох депутатів не збиралися: голосів знову не вистачило.

Водночас Верховна Рада позбавила депутатської недоторканності члена «Опозиційного блоку» Михайла Добкіна, а також проголосувала за його затримання і арешт.

Ми візуалізували, як саме голосували представники різних фракцій, щоб договорняки було видно чіткіше.

Нагадаємо, напередодні один з депутатів БПП став позафракційним, що відобразилося на статистиці.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал