В СБУ розповіли подробиці обшуків в пов'язаних з Курченком компаніях

Читать на русском

Проведені СБУ обшуки в компаніях-імпортерах скрапленого газу пов'язані з масштабними фінансовими махінаціями.

Проведені СБУ обшуки в компаніях-імпортерах скрапленого газу пов'язані з масштабними фінансовими махінаціями.

Про це повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на прес-службу СБУ.

За даними СБУ, компанії, які ввозили сировину з РФ і Білорусі використовували для своїх поставок підконтрольні офшори і за допомогою підміни документації міняли ціну і якість товару, що давало їм можливість потрапляти під мінімальні ставки акцизного збору і зменшувати митну вартість сировини, через що в бюджет не потрапляла суттєва сума обов'язкових платежів і зборів.

При цьому протягом розслідування правоохоронці встановили, що велика частина імпортованої продукції перепродували підконтрольним структурам, які реалізували товар через АЗС і оптові бази без сплати податків.

«Таким чином, комерційні структури штучно формують податковий кредит за рахунок операцій з імпортерами і акумулюють великий обсяг «тіньової» готівки», – роз'яснили в СБУ.

Після цього, для легалізації угоди продукцію реалізовували через конвертаційні центри.

«Підприємство, фактичний продавець товару, отримувало належну документацію і безготівкові гроші на рахунки, а «конверту» передавало нелегально отриману готівку. Через протиправний механізм податковий кредит з ПДВ «переходить» вже до фіктивних комерційних структур, а не формується в офіційних імпортерів продукції під час митного оформлення вантажів», – додали в СБУ.

За даними СБУ, наступним етапом фінансової угоди ставала реалізація з використанням підроблених документів штучно сформованого податкового кредиту підприємствам реального сектору економіки, які за рахунок цього знижували для себе обсяг виплат ПДВ до бюджету.

СБУ задокументувала, що зловмисники міняли номенклатуру товару на необхідну замовнику: за сфальсифікованими документами закуповувався нібито скраплений газ, а продавалися товари за бажанням клієнта, наприклад, будматеріали або неіснуючі послуги.

«У рамках кримінального провадження, відкритого за ст. 205 та ст. 212 Кримінального кодексу України, правоохоронці проводять кілька десятків санкціонованих обшуків в офісах та місцями проживання фігурантів справи у Київській, Харківській, Житомирській та Запорізькій областях.

За їх підсумками планується накладання судом арешту на банківські рахунки та паливно-мастильні матеріали, які належать фізичним та юридичним особам, задіяним у протиправній оборудці», – підкреслили в СБУ.

Нагадаємо, 7 червня СБУ провела обшуки в 15 компаніях-імпортерах скрапленого газу, пов'язаних з Сергієм Курченком.

30 травня прокуратура Одеської області погодила і направила Курченку повідомлення про підозру у створенні злочинної організації і легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: