Митниця не пропускає тільки контрафактний товар, — ДФС

Читать на русском
Украинская таможня разъяснила информацию, распространенную СМИ касательно ограничений ввоза товаров известных брендов, приобретенных в иностранных интернет-магазинах.

Українська митниця роз'яснила інформацію, поширену ЗМІ щодо обмежень ввезення товарів відомих брендів, придбаних в іноземних інтернет-магазинах.

Обмеження митницями ввезення товарів відомих брендів, придбаних в іноземних інтернет-магазинах, відбувається тільки на вимогу правовласників або їх представників.

Про це заявив Директор Департаменту організації митного контролю ДФС Олексій Василенко, коментуючи інформацію про заборону на ввезення товарів відомих брендів, поширену ЗМІ, пише «Слово і Діло».

«Такі обмеження застосовуються тільки в разі, якщо продукція контрафактна, або якщо її походження не вдалося встановити», - пояснив Василенко.

Він також підкреслив, що відповідно до Митного Кодексу України, всі надходження проходять обов'язкову перевірку, а правовласнику надається можливість визначити, чи є цей товар оригінальним.

«У разі встановлення контрафактності товар не потрапляє на митну територію України. Зате, за відсутності порушень прав інтелектуальної власності правовласник інформує митницю про можливість відновлення митного оформлення такого товару. У більшості випадків саме так все і відбувається, і покупці отримують свій товар. Така сама процедура застосовується в Україні давно. З одного боку вона захищає права споживачів на отримання якісного оригінального товару, з іншого боку захищаються авторські права виробника», - зазначив представник ДФС.

Василенко категорично спростував інформацію про те, що митницям дано вказівку забороняти фізичним особам ввезення в Україну товарів, права на торговельні марки яких заявлені в митному реєстрі. «Зазначене не відповідає дійсності, оскільки митницям такі вказівки ні усно, ні письмово від ДФС не надходили», - зазначив Василенко.

Нагадаємо, раніше ЗМІ поширили інформацію про те, що українська митниця перестала пропускати посилки з товарами, купленими в зарубіжних інтернет-магазинах.

Як повідомлялося, митниці, за підсумками першого кварталу, перевиконали план надходжень до держбюджету більше, ніж на 8 мільярдів гривень.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал