Гройсман озвучив позицію уряду щодо ринку землі

Читать на русском
Під час обговорення основ земельної реформи з нардепами, профільними комітетами ВР і аграріями з урядом йшлося про моделі ринку землі: сторони проти продажу землі іноземцям та юридичним особам.
фото: прес-служба Кабміну

Під час обговорення основ земельної реформи з нардепами, профільними комітетами ВР і аграріями з урядом йшлося про моделі ринку землі: сторони проти продажу землі іноземцям та юридичним особам.

Про це розповів прем'єр-міністр Володимир Гройсман, повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на прес-службу Кабінету міністрів.

«Дуже важливо, аби ту модель, яку ми в кінцевому рахунку запропонуємо, якщо дійдемо до спільної думки, мала в основі українські інтереси, інтереси українських фермерів і розвитку сільських територій», – сказав прем'єр.

При цьому він зазначив, що відкриття ринку землі дозволить «змінити тип економіки з сировинної на економіку доданої вартості».

Одночасно Гройсман підкреслив, що процес повинен йти поступово і враховувати всі можливі ризики.

На думку голови уряду, продаж землі повинна бути доступна тільки фізичним особам з громадянством України в обсязі не більше 200 гектар землі на людину.

«При цьому на даному етапі ми категорично проти продажу землі іноземцям, проти відкриття ринку земель для юросіб», – підкреслив Гройсман.

Також за підсумками наради в уряді заявили, що зараз не йдеться про питання скасування або збереження мораторію на продаж земель, а про визначення найкращої моделі обігу земель.

Крім того, на нараді домовилися про створення міжвідомчої робочої групи, яка повинна представити концепцію першого етапу земельної реформи на основі наявних напрацювань уряду з урахуванням думки аграріїв.

Нагадаємо, 26 травня за підсумками роботи в Україні в місії МВФ заявили про плідні переговори з урядом з питань земельної і пенсійної реформ.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал