Рада Європи вимагає від Росії відновити Меджліс

Читать на русском
Комітет міністрів Ради Європи ухвалив рішення щодо ситуації Криму, в якому висунув низку вимог до Росії.

Комітет міністрів Ради Європи ухвалив рішення щодо ситуації Криму, в якому висунув низку вимог до Росії.

Про це заявив глава МЗС Павло Клімкін в Twitter, повідомляє «Слово і Діло».

Комітет міністрів Ради Європи є виконавчим органом цієї організації, він має право виносити зобов'язуючі рішення. Водночас, він не має засобів покарання країн-членів у разі їх невиконання, крім політичного тиску.

За його словами, комітет вимагає від Росії відновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу. Ще одна вимога - забезпечити допуск до Криму лідерів Меджлісу, яким зараз заборонено в'їзд на півострів.

Павло КлімкінМіністр закордонних справ України
Клімкін обіцяє повертати майно українців в Криму через міжнародні судиСказано 8 листопада 2014 р.Статус обіцянки: У процесі

«КМРЄ пропонує Комісару Ради Європи з прав людини розглянути можливість вжиття заходів з оцінки ситуації з правами людини в Криму», - додав він.

Крім того, Кімкін заявив, що комітет закликає до повного виконання Резолюції Генеральної Асамблеї ООН щодо Криму. Рада Європи приєднується до виконання цієї резолюції.

Президент Петро Порошенко вже зробив заяву, в якій висловив задоволення з приводу ухваленого рішення КМРЄ.   Днями також в ПАРЄ вимагали від Росії відновити Меджліс.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...