Іловайська трагедія: Луценко вже 10 місяців не може завершити обіцяне розслідування

Читать на русском
Генеральний прокурор України Юрій Луценко поквапився, пообіцявши завершити розслідування Іловайської трагедії до кінця 2016 року.
Юрій ЛуценкоФото з відкритих джерел

Ще одна обіцянка генерального прокурора України Юрія Луценка отримала статус «не виконано» – щодо завершення розслідування причин Іловайської трагедії до кінця грудня 2016 року.

Її він дав 23 червня минулого року, зазначивши, що згадане розслідування завершиться протягом 6 місяців, констатує «Слово і Діло».

Ще 27 березня 2017 року «Слово і Діло» отримало від Генеральної прокуратури листа, підписаного начальником відділу нагляду за додержанням законів та виконання судових рішень у кримінальному провадженні слідчого управління Андрієм Медведєвим у якому йшлося про те, що судові комплексні комісійні експертизи, пов’язані з- цією справою, тривають. Більше того, 7 квітня заступник Луценка, керівник Головної військової прокуратури Анатолій Матіос зазначив, що у зв'язку із заявою окремих народних депутатів щодо недоцільності залучення бойової техніки для параду на День Незалежності на той момент, розслідування подій під Іловайськом було поновлене.

Юрій ЛуценкоГенеральний прокурор України
Луценко має намір протягом шести місяців завершити розслідування справи по ІловайськуСказано 23 червня 2016 р.Статус обіцянки: Не виконано

Таким чином у відомстві підтвердили очевидний факт: до розгляду в суді Іловайська справа поки що не готова. На що розраховував очільник ГПУ, даючи обіцянку завершити її до грудня минулого року – питання риторичне. Разом з тим, проміжні результати розслідування є.

У вересні року Генпрокуратура оприлюднила відеозвіт на основі військової експертизи, здійсненої Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз Міністерства юстиції, що тривала протягом року. Вивчивши понад 3,6 тис. документальних свідчень, експерти встановили основні фактори, що стали причиною втрати території та загибелі українських військових і добровольців.

Перший – державна зрада екс-президента Януковича, керівництва ВСУ, правоохоронних органів.

Другий фактор – розкрадання військового майна, що призвело до недієздатності Збройних Сил України.

Третім фактором, який призвів до невдач і трагедій української армії, були численні факти самовільного залишення місць несення військової служби, дезертирства й невиконання наказів начальників серед особового складу.

Фактор четвертий – помилки керівництва АТО й українського Генерального штабу під час планування та проведення військових операцій.

П’ятий фактор – пряме військове вторгнення Збройних сил Російської Федерації та підтримка ними незаконних збройних формувань на Території Донецької й Луганської областей.

Розслідуванням встановлено, що у другій половині серпня 2014 року, після проведення силами АТО низки успішних операцій, з метою уникнення поразки терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР», вищим керівництвом РФ організовано вторгнення 23-24 серпня регулярних підрозділів ЗСил РФ та територію Донецької області, з одночасними артилерійськими обстрілами з російської території Збройних Сил України.

З військової техніки ЗС Росії були завчасно зняті розпізнавальні знаки та нанесені тактичні позначки, що вказували на її приналежність до українських військових підрозділів. У результаті вторгнення регулярні війська Росії, що переважали за кількістю особового складу й техніки Збройні сили України, останні потрапили в оточення. Аби зберегти життя українських військових, командування сил АТО та представники Генштабу ЗС РФ домовилися про надання силам АТО гуманітарного коридору для виходу з зони конфлікту разом із технікою. Проте, як відомо, війська РФ разом із проросійськими терористами віроломно порушили цю угоду, і коли 29 серпня 2014 року українській військові почали виходити з оточення, їхні колони, у яких були й російські військовополонені, були розстріляні впритул. Як результат, за даними ГПУ, 366 людей загинули, 429 отримали поранення й понад три сотні потрапили в полон.

На підставі зібраних доказів у кримінальному провадженні повідомлено про підозру у вчиненні особливо тяжких злочинів проти основ національної безпеки України, громадської безпеки, миру та міжнародного правопорядку 20 високопосадовцям РФ, у тому числі 16 генералам та адміралам із числа вищого командного складу Збройних Сил РФ.

Попри вказане вище, аналітики порталу не можуть надати цій обіцянці статус «виконано». Всього в досьє Юрія Луценка 118 обіцянок, з яких він поки що виконав лише 35.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...