Експерт пояснив, чому в Україні доведеться постійно підвищувати тариф на електроенергію

Читать на русском
Девальвація та зростання вартості вугілля на ринках ЄС призвели до того, що воно на світових ринках дорожчає, а саме до нього прив'язана ціна вугілля внутрішнього видобутку. Це, своєю чергою, змушує регулятора підвищувати тариф для кінцевих споживачів.

Застосування формули «Роттердам+», за якою рахується ціна вугілля в тарифі для українських ТЕС, призведе до постійного підвищення тарифів через розворот цін на вугілля на світових ринках у бік підвищення.

Про це пише директор Інституту енергетичних досліджень Дмитро Марунич на своїй сторінці в Facebook, передає «Слово і Діло».

«Девальвація та зростання вартості вугілля на ринках ЄС призвели до того, що «роттердамське +» вугілля дорожчає, що змушує регулятора підвищувати тариф для кінцевих споживачів, перш за все промисловості. А підвищувати його вже нікуди, оскільки ця промисловість самі бачите в якому стані», – пише він.

За його словами, є ще один варіант – підвищення тарифу для населення. Але тут зростання також досягло своєї межі – з початку 2015 року ціна електроенергії для населення зросла втричі, а з 1 березня 2017 року очікується підвищення ще майже на 30%.

НКРЕКП дозволила підвищувати тариф електроенергії на 3% на місяцьНаціональна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, дозволила ліцензіатам із постачання електричної енергії за регульованим тарифом підвищувати тариф щомісячно, але не більш ніж на 3% з 1 січня 2017 року.

«У підсумку грошей на розвиток власного вуглевидобутку немає, тариф на електроенергію підвищувати нікуди, перехресне субсидування нікуди не зникло, як планувалося реформою», – підсумовує експерт.

Раніше «Слово і Діло» повідомляло, що підняття тарифів на електроенергію для промисловості в підсумку позначиться на зростанні цін споживчих товарів, і за це буде змушений заплатити кожен українець.

Нагадаємо, спотова оптова ціна електроенергії в Україні на 30-40% вища, ніж у сусідніх європейських країнах, США та Канаді, що ставить українського виробника в украй невигідне становище на світових ринках.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: