НКРЕКП дозволила підвищувати тариф електроенергії на 3% на місяць

Читать на русском
НКРЕКП планує не перевищувати граничний рівень зростання тарифів у 3 відсотки від рівня тарифів на 1 грудня 2016 року на першому етапі.

Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, дозволила ліцензіатам із постачання електричної енергії за регульованим тарифом підвищувати тариф щомісячно, але не більш ніж на 3% з 1 січня 2017 року.

Про це йдеться в тексті Порядку ринкового формування роздрібних тарифів на електричну енергію, що відпускається споживачам (затверджений постановою НКРЕКП 13.06.2016 №1129), передає «Слово і Діло».

В розділі постанови «Порядок розрахунку роздрібних тарифів на електричну енергію для споживачів 1-го та 2-го класів напруги на території України» йдеться про те, що перехід до ринкового формування роздрібних тарифів на електричну енергію, що відпускається споживачам, здійснюватиметься поетапно.

«На першому етапі граничний рівень підвищення тарифів не може перевищувати 3% від рівня тарифів на 1 грудня 2016 року з подальшим щомісячним підвищенням не більш ніж на 3% від рівня тарифів попереднього місяця», – йдеться в тексті постанови.

НКРЕКП встановлюватиме роздрібні тарифи для споживачів електроенергії 1-го та 2-го класів напруги щомісяця, на підставі даних ліцензіатів із постачання електроенергії за регульованим тарифом, до повного відходу від застосування єдиних роздрібних тарифів.

Якщо в розрахунковому місяці не застосовувався граничний рівень підвищення тарифів для одного з ПРТ, то із зазначеного місяця відбувся повний відхід від застосування єдиних роздрібних тарифів.

Рішення НКРЕКП щодо встановлення роздрібних тарифів буде оформлюватись ухвалою й оприлюднюватися не пізніше ніж до 23 числа місяця, що передує розрахунковому.

Як повідомлялося раніше, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман назвав нинішні ціни на електроенергію для промисловості неконкурентоспроможними, внаслідок чого українська продукція втрачає ринки.

Нагадаємо, 5 липня 2016 року віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко заявив, що Кабінет міністрів України ініціюватиме перегляд формули розрахунку вартості електроенергії (відео 40:10).

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал