Гранична потужність об'єктів відновлюваної електроенергетики, які можуть працювати в об'єднаній енергетичній системі, становить 5,2 ГВт.
Про це у себе на сторінці в Facebook пише голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України (Держенергоефективності) Сергій Cавчук, передає «Слово і Діло».
«Гранична потужність об'єктів відновлюваної електроенергетики, які можуть працювати в об'єднаній енергетичній системі, становить 5,2 ГВт. Зараз видано вже 4,4 ГВт технічних умов на приєднання об'єктів відновлюваної енергетики, з яких тільки 37% були введені в експлуатацію протягом 2013-2015 років», – пише він.
Для вирішення цієї проблеми в Держенергоефективності розроблений законопроект про обмеження терміну дії технічних умов для об'єктів відновлюваної енергетики.
«Пропонується видавати технічні умови терміном на 2 роки з можливістю їх продовження до 5 років. Це повинно стимулювати компанії, які їх отримали, до завершення будівництва об'єктів в певний термін», – пояснив Савчук.
При видачі технічних умов з обмеженим періодом дії проблема незавершеного будівництва об'єктів поновлюваних джерел енергії і «резервування потужностей» істотно зменшується. У Держенергоефективності вважають, що це буде сприяти залученню інвестицій в ці проекти в Україні.
Як повідомлялося раніше, у Львівській області цілий район переходить на поновлювану енергетику.
У 2015 році обсяг сукупних світових потужностей відновлюваної енергії вперше перевищив кількість енергії, що виробляється з використанням вугілля.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»