Заява виглядає оптимістичною й, скоріш за все, це показник того, що держава вимагає більш зрозумілих стратегій, позицій щодо деокупації як Донбасу, так і Криму.
Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» висловив директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський, аналізуючи доручення голови МВС Арсена Авакова готуватися до деокупації Донбасу в 2017 році.
«Наразі це гучна заява, яка виглядає піаром. Було три варіанти «дорожніх карт» для вирішення конфлікту, й кожен із них починався зі слів «якщо Москва погодиться». Якщо потрібно домагатися, щоб Москва погодилася, і якщо це є першим пунктом кожного з планів, то це дорівнює тому, що жоден із цих планів не буде виконаний», – розмірковує військовий експерт.
«Питання повернення Криму та Донбасу взаємопов'язані. Будь-яка стратегія – це суспільний договір, і потрібно не всередині влади шукати рішення, а виносити це на громадське обговорення, при цьому що раніше, то краще», – вважає він.
Лише в разі підтримки рішень, зазначив експерт, їх можна виносити на зовнішній рівень.
Навіть якщо врахувати президентські вибори в майбутньому й відмову Путіна йти ще на один термін, то його спадкоємець у Кремлі буде такого ж штибу, інакше він й близько не підійде до цих виборів.
«Крім Путіна, є ціле оточення, яке не просто підтримує його політику, але й живе на ній та робить хороші гроші. Для відмови від тих цілей, які зараз лунають і стали офіційною політикою РФ, поки немає передумов», – пояснює Сунгуровський.
Змінитися ситуація може, лише якщо почнеться те, що в РФ називають «смутою».
«В результаті цього можуть відбутися зміни всередині режиму. Але там є таке поняття, як страх. РФ завжди жила в проміжку між потребами та страхом», – резюмував Микола Сунгуровський.
Нагадаємо, напередодні Нового року в РНБО також заявили, що 2017-й стане переломним у питанні повернення Донбасу. Експерти розходяться в поглядах і вважають, що шанси на деокупацію дуже невеликі й Донбас залишиться історією ще не на один рік.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»