Штайнмаєр користується популярністю, його партія менша, ніж у Меркель, і для Німеччини це абсолютно прийнятний варіант.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів політолог Олександр Палій, аналізуючи інформацію про те, що Штайнмаєр став основним кандидатом на посаду президента Німеччини.
«Теоретично, він може посприяти популярності своєї партії й підтягнути якогось кандидата, але, скоріш за все, таке ймовірне призначення – домовленість із Меркель, тому цього не буде», – розмірковує Палій.
Розмови про те, що Меркель послабила свої позиції, – вельми хибна позиція, підкреслив він.
«Після такого тривалого терміну її підтримують близько 50%. Цього достатньо. В Німеччині не кидаються в крайнощі, це фундаментальна нація. Підтримка Меркель є стабільною», – констатував експерт.
«Безумовно, протиріччя між Меркель і Штайнмайєром можуть виникати», – зауважив експерт.
«Президент довго обіймає посаду, й для Штайнмайера як політика, час якого спливає, це буде спокійна потрібна посада, щоб завершити свою кар'єру. Німеччина – парламентська республіка, але президент для них є моральним авторитетом. Підтримку він має й усіх це цілком влаштує», – пояснює політолог.
Для України, як вважає експерт, це позитивний сигнал, оскільки таке призначення означає стабільну владу в Німеччині, що важливо для нас.
«Зараз стабільність в Європі тримається на Німеччині, на її можливостях, економічному потенціалі, розсудливості та здоровій оцінці того, що відбувається», – резюмував він.
Як відомо, Ангела Меркель підтримала кандидатуру Штайнмаєра, заявивши, що «це буде правильним кроком».
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»