Майдан vs. «Беркут»: адвокат Небесної Сотні про те, як відпускають спецпризначенців і дають їм шанс втекти в РФ

Читать на русском
Роман Маселкоадвокат «Небесної сотні»

Рішення відпустити «беркутівця» дуже сумнівне, дивне й просто шокує.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів член групи адвокатів Небесної Сотні Роман Маселко, аналізуючи рішення суду відпустити «беркутівця», підозрюваного у вбивствах на Майдані, під домашній арешт.

«Справа стосується харківського «беркутівця», якого звинувачують у вбивстві щонайменше трьох осіб та підозроюють у замаху на вбивство ще 30 осіб. Це стосується 18 лютого, коли йшла мирна хода до Верховної Ради. В провулку почався розстріл мирних людей, коли «беркутівці» застосовували помпову зброю, але заряджали її не резиновими кулями, а свинцевою картеччю. Так були вбиті троє людей і поранені тридцять», – розповідає адвокат.

При цьому він зауважив, що є факти, які свідчать про те, що «беркутівець» використовував помпову рушницю, стріляв, тому прокуратура мала всі підстави вимагати тримання його під вартою.

«Його затримали в липні. Тоді Печерський суд виніс першу ухвалу про його тримання під вартою. Потім вона була оскаржена. Апеляційний суд залишив оскаржену ухвалу в дії. Потім було продовження тримання ще на два місяці. Знову було оскарження. Це вже третє продовження тримання під вартою. Нове оскарження – й тут чомусь суд вирішив відпустити його під домашній арешт», – пояснює він.

Суд не просто відпустив «беркутівця» під домашній арешт. Це не цілодобовий, а лише нічний арешт. І це в Харкові, де дуже близько кордон. Багато «беркутівців» втекли в РФ. Термін, який йому загрожує, – від 10 років до довічного. Ризик, що він втече, величезний.

Адвокат зауважив, що повне рішення суду з'явиться лише 21 листопада, якраз на річницю Революції Гідності. Всі ці співпадіння дуже дивні й складається враження, що судді долучилися до розхитування ситуації.

Юрій ЛуценкоГенеральний прокурор України
Луценко запевняє, що всі, хто вбивав людей на Майдані, будуть засуджені «очно або заочно»Сказано 30 травня 2016 р.Статус обіцянки: У процесі

«Звинувачення у вбивстві трьох людей, замаху на вбивство 30 людей, що за кодексом означає перевищення службових повноважень, яке потягнуло за собою тяжкі наслідки. І таку людину відпускають під домашній нічний арешт. Це виходить за межі права», – резюмував Роман Маселко.

«Слово і Діло» зафіксувало обіцянку генпрокурора Юрія Луценка, який запевнив, що всі, хто вбивав людей на Майдані, будуть засуджені «очно або заочно».

Нагадаємо, в п'ятницю, 18 листопада, у приміщенні інформагентства УНІАН «Слово і Діло» проведе круглий стіл «Обіцянки Євромайдану», присвячений річниці Революції Гідності, де обговорюватимуться основні здобутки післяреволюційної влади за 3 роки з учасниками подій на Майдані Незалежності, нардепами та політичними експертами.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...