Генеральний прокурор України Юрій Луценко має намір у кінці листопада провести переговори з представниками Міжнародного кримінального суду в Гаазі з тим, щоб довести підслідність справи про події під час Революції гідності даному суду.
Про це він повідомив під час спілкування з журналістами в суботу, передає «Слово і Діло» з посиланням на «112 Україна».
«Представники МКС сумніваються в тому, що події на Майдані можуть бути напряму предметом розгляду в Гаазі... тому що для цього потрібно довести, що в Україні немає можливості проводити слідство та суд із цих питань. Я не знаю, як це пояснити... Ми знайшли спільну мову з представниками МКС, що події на Майдані були лише частиною ланцюжка подій, які призвели до війни в Україні, а війна з великою часткою ймовірності все-таки є юрисдикцією МКС. І це очевидно, що є відповідальність вищого російського керівництва й російських військових, які здійснюють військові злочини тут, Україна не може розглянути, і це може бути розглянуто в Гаазі», – констатував він.
За словами Луценка, він має намір довести, що Янукович і наближені до нього чиновники спочатку намагалися утримати в своїх руках владу, а потім зробили спробу розколоти країну.
«Наша версія, яку я збираюся обговорити в Гаазі, зводиться до наступного, Янукович і його оточення спочатку з метою втримати свою владу для пограбування країни пішли на тиск проти демонстрантів, які виступали проти його курсу, потім на їх фізичне знищення. Потім він прилетів на схід країни і намагався розколоти країну, коли це не вдалося, він прилетів на територію РФ, а потім до Криму для того, щоб «освятити» анексію Криму, і підписав заклик до введення російських військ на територію України. Закінчений склад державної зради, який фактично призвів до військових злочинів, що з великою часткою ймовірності є підслідністю Міжнародного кримінального суду», – поділився подробицями майбутніх переговорів генпрокурор.
Як уже писало «Слово і Діло», в Печерському суді Києва, який зазвичай розглядає справи Генеральної прокуратури, немає жодного судді, який би, відповідно до закону, міг би розглянути справу про заочне засудження Януковича.
Нагадаємо, раніше подробиці тиску з боку колишньої влади на справи УПЦ (МП) в своєму ексклюзивному матеріалі для «Слова і Діла» повідомив Олександр Драбинко.
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»