Обіцянка політика

Після початку повномасштабної війни, яку розв’язала рф проти України, моніторинг виконання обіцянок тимчасово зупинено

Луценко запевняє, що всі, хто вбивав людей на Майдані, будуть засуджені «очно або заочно»

30 травня 2016 року генеральний прокурор України Юрій Луценко запевнив, що всі, хто вбивав людей на Майдані, будуть засуджені «очно або заочно». «Всі решта справ по яких підозрювані і обвинувачені знаходяться за межами території України, як правило ховаються на окупованих територіях або в Російській Федерації. Ми пройдемо процедуру заочного засудження, і всі хто вбивав людей на Майдані будуть, або очно тут в Україні, або заочно тут в Україні, засуджені до терміну, який встановить справедливий суд», – заявив Луценко (відео 6:28).
Не виконано
Сказано 30 травня 2016 р.

Джерело

  • https://www.youtube.com/watch?v=iWEH9MfeJZk
  • https://www.5.ua/suspilstvo/hpu-zavershyla-rozsliduvannia-rozstriliv-na-maidani-vynnym-zahrozhuie-dovichne-uviaznennia-lutsenko-185869.html
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65037
  • https://www.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_c=view&_t=rec&id=250187
  • https://www.slovoidilo.ua/promise/51949.html

Результат

Станом на початок лютого 2019 року за провадженнями правоохоронних органів у «Справах Майдану» було ухвалено 25 обвинувальних вироків щодо 35 осіб. За провадженнями ГПУ ухвалено 10 обвинувальних вироків. Визнано винними 11 осіб. Серед них 8 службовців правоохоронних органів, 3 цивільних.

20 лютого 2019 року генеральний прокурор України Юрій Луценко пообіцяв, що справи щодо організації розстрілів на Майдані будуть передані на ознайомлення сторонам захисту після внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо вдосконалення окремих положень у зв'язку із здійсненням спеціального досудового розслідування. Станом на 6 травня 2019 року відповідний законопроект не ухвалено.

Станом на кінець квітня 2019 року Управління спеціальних розслідувань ГПУ продовжує системну роботу щодо встановлення і притягнення до кримінальної відповідальності правоохоронців, у тому числі керівного складу органів прокуратури та внутрішніх справ, причетних до організації та вчинення неправомірних дій стосовно учасників мирних акцій протесту в січні – лютому 2014 року.

Враховуючи те, що всіх, хто вбивав людей на Майдані не було засуджено протягом останніх 5 років, а також те, що обраний президент України Зеленський не має намірів зберігати посаду генпрокурора за Луценком, обіцянка отримує статус «не виконано».