Проблеми охорони здоров'я: чому реформа медицини може провалитися?

Читать на русском
Анатолій Пешкоакадемік

Перш за все, для налагодження ефективної роботи системи охорони здоров'я необхідно відновити зростання економіки держави.

Таку думку в ексклюзивному коментарі «Слову і Ділу» висловив віце-президент Академії економічних наук України Анатолій Пешко, аналізуючи реформу охорони здоров'я в Україні.

«Без економічного зростання промисловості та сільського господарства, які забезпечать людей високооплачуваною роботою та дозволять наповнити Держбюджет для того, щоб новий уряд, президент і парламент змогли забезпечити достатнє фінансування МОЗ, реформа не буде ефективною», – розмірковує академік.

Як виглядатиме схема медичного страхування в Україні«Слово і Діло» створило інфографіку щодо майбутньої схеми медичного страхування в Україні. Як вона виглядатиме й чим відрізнятиметься?

Проблема нашої охорони здоров'я абсолютно надумана. Єдина перешкода – це мізерне фінансування медичних установ, що абсолютно не відповідає сучасним світовим вимогам, зазначив експерт.

«Щойно лікарі, медсестри та інші медичні працівники отримають гідну заробітну плату, а лікарні – необхідні ресурси для закупівлі лікарських препаратів, що відповідають стандартам сьогодення, та сучасного діагностичного та лікувального обладнання, всі проблеми медичної галузі будуть вирішені», – вважає він.

Проблема української системи охорони здоров'я не в її неповноцінності, а в недостатньому її фінансуванні.

«Проблеми системи охорони здоров'я в Україні безпосередньо пов'язані з неефективним державним управлінням, яке, особливо за останні два роки, призвело до майже повного розвалу економіки держави», – підкреслив Пешко.

Кризові процеси в охороні здоров'я та інших галузях, зазначив фахівець, є наслідком авантюристського управління державою людьми, які не мають ані достатньої освіти, ані досвіду, ані вміння ефективно управляти промисловими та сільськогосподарськими галузями економіки нашої країни.

«Це і є наша найбільша трагедія, без вирішення якої будь-які авантюрні спроби псевдореформ у всіх сферах соціального життя України, поза всяким сумнівом, приречені на провал», – резюмував Анатолій Пешко.

Нагадаємо, уряд України дозволив установам охорони здоров'я надавати платні медичні послуги із застосуванням телемедицини. Також із 2017 року планується поступовий перехід на страхову медицину.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал