Кабмін оприлюднив список платних послуг у державних медустановах

Читать на русском
Розширення переліку створить умови для залучення додаткових коштів юридичних та фізичних осіб.

Кабінет міністрів України вніс зміни до переліку платних послуг, які надаються населенню державними та комунальними закладами охорони здоров'я, медичними закладами освіти та бюджетними науковими установами.

Зокрема пропонується внести до переліку послуги із застосуванням телемедицини.

Відповідна постанова Кабміну №648 оприлюднена на Урядовому порталі, передає «Слово і Діло».

«Передбачено зміни щодо надання закладами охорони здоров'я медичної допомоги із застосуванням телемедицини, що забезпечить конституційне право громадян на якісну медичну допомогу та дозволить розширити доступ до таких послуг», – йдеться в тексті пояснювальної записки до постанови.

Розширення переліку створить умови для залучення додаткових коштів юридичних та фізичних осіб за рахунок застосування телемедицини при наданні медичної допомоги як послуги, що може бути надана із більшим сервісом для пацієнта в будь-якому місці, де він її потребує.

Також до переліку платних послуг із застосуванням телемедицини внесено:

– лабораторні, діагностичні та консультативні послуги за зверненням громадян, що надаються без направлення лікаря;

– медична допомога хворим удома, зокрема діагностичне обстеження, процедури, маніпуляції, консультування, догляд;

– медичне обслуговування іноземних громадян, які тимчасово перебувають на території України, зокрема за договорами страхування;

– медичне обслуговування за договорами із суб'єктами господарювання, страховими організаціями (в тому числі з Фондом соціального страхування України).

Крім того, платними будуть послуги з проведення та оформлення результатів мікробіологічних, паразитологічних, молекулярно-генетичних, хімічних, токсикологічних та фізичних досліджень, що не належать до медичної допомоги населенню.

Нагадаємо, що уряд України дозволив закладам охорони здоров'я надавати платні медичні послуги із застосуванням телемедицини.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал