Придністров'я почало підготовку приєднання до РФ

Читать на русском
Лідер невизнаного Придністров'я Євген Шевчук підписав указ про реалізацію підсумків так званого референдуму від 2006 року про визнання незалежності Придністров'я з його подальшим приєднанням до Росії.

Лідер невизнаної Придністровської Молдавської Республіки Євген Шевчук підписав указ «Про реалізацію підсумків республіканського референдуму від 17 вересня 2006 року про визнання незалежності Придністров'я з його подальшим приєднанням до Росії».

Про це повідомляє «Укрінформ», передає «Слово і Діло».

В «указі» зазначається, що «приведення правової системи Придністров'я у відповідність до федерального законодавства Російської Федерації стає основним напрямком внутрішньої політики Придністровської Молдавської республіки».

Влада Республіки Молдова вважає «указ» недійсним, оскільки він був підписаний неконституційною владою на основі незаконного референдуму, проведеного на частині території Республіки Молдова. Молдовська влада також вважає, що підписаний Шевчуком «указ» може негативно вплинути на переговорний процес щодо придністровського врегулювання.

Росія примушує Україну до варіанту Придністров'я. ПоглядУкраїнський політик вважає, що мінські домовленості — це обман, який запропонували всьому світу

«Ми висловлюємо жаль і глибоке розчарування тим, що згаданий документ підриває зусилля конституційної влади Молдови та її міжнародних партнерів, залучених до процесу придністровського врегулювання в рамках переговорів у форматі «5+2» (Молдова, Придністров'я, Україна, ОБСЄ, Росія, ЄС і США)», – йдеться в заяві Бюро з реінтеграції при уряді Молдови.

У Придністров'ї стверджують, що за підсумками так званого референдуму, проведеного десять років тому, 97,2% громадян регіону, які взяли участь у голосуванні, підтримали курс на незалежність «Придністровської Молдавської Республіки» й подальше вільне приєднання Придністров'я до Російської Федерації.

Раніше повідомлялося, що Президент України Петро Порошенко під час зустрічі з президентом Румунії Клаусом Йоганнісом запропонував спільними зусиллями повернути Придністров'я до складу Молдови.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал