За 5 років роботи Надала Тернопіль так і не став туристичним центром – експерт

Читать на русском
Сергій Надал

На жаль, за 5 років у Тернополі так і не відбулось обіцяного міським головою ані соціального, ані економічного розвитку міста, а весь період роботи Сергія Надала можна назвати часом невикористаних можливостей для розвитку міста.

Про це в коментарі у рамках спецпроекту «Обрані» активістам «Слова і Діла» розповіла кандидат економічних наук, доцент ТНЕУ і голова Тернопільської обласної громадської організації «Фонд соціально-економічних ініціатив» Леся Колінець.

За словами експерта, йдучи на вибори у 2010-му році, Сергій Надал у власній передвиборчій програмі декларував бажання забезпечити стрімкий соціальний, економічний та культурний розвиток міста на засадах справедливості, відповідальності та порядку.

Сергій НадалМіський голова Тернополя

«Дещо, звичайно, зроблено, наприклад, ремонт набережної, деяких вулиць та скверів. З’явилися нові дитячі майданчики. Проте ключові та актуальні обіцянки, яких чекали містяни, так і не виконані. Адже за 5 років не залучено масштабних інвестицій, не відкрито нових потужних підприємств. Рівень заробітних плат залишається найнижчим в Україні, підприємства малого та середнього бізнесу ледве виживають. А саме місто так і не стало, як обіцялося багато разів, туристичним центром», – говорить Колінець.

Крім того, за словами експерта, окремо слід наголосити ще на низці нереалізованих декларацій міського голови.

«Так, було обіцяно введення в експлуатацію за межами міста сміттєсортувальної лінії, придбаної Тернопільською обласною радою, проте цей намір так і не реалізовано, а місто згодом може знову бути наповнене сміттям, як це було 5 років тому. Наряду з цим є проблеми зі своєчасним очищенням доріг і тротуарів від снігу та льоду зимою. Кожна зима – проблема для ЖКГ, оскільки на дорогах настає колапс навіть після незначного снігопаду. Такими ж невиконаними стали обіцянки Надала щодо відновлення цілодобового постачання гарячої води та безкоштовного встановлення теплових лічильників, зведення соціального житла за доступними цінами та низка інших», – констатує вона.

Сергій Надал та його здобутки: обіцянки тернопільського мера в цифрах«Слово і Діло» проаналізувало стан виконання найбільш вагомих обіцянок міського голови Тернопіля Сергія Надала в рамках проекту «ОБРАНІ».

До того ж, як стверджує спеціаліст, команда міського голови завжди декларувала бажання управляти громадою на засадах справедливості, відповідальності та порядку. Проте наразі важко вірити у відповідальність чи справедливість, коли десятки гектарів земель передано комунальним підприємствам без аукціонів чи конкурсів, а потім на підставі простої інвестиційної угоди передані приватним фірмам для будівництва багатоповерхівок і торгових комплексів, говорить Колінець.

«Будівельні скандали не вщухають у Тернополі протягом багатьох років. Чого варте лише фактичне руйнування краси Привокзального майдану незрозумілим торговим комплексом. Тому реальні втрати бюджету просто колосальні, хоча ці кошти могли б бути направлені на розвиток міста», - резюмувала експерт.

Нагадаємо, слідкувати за перебігом подій та попередніми результатами місцевої виборчої компанії, що стартує у вересні цього року, відтепер можна за допомогою нового онлайн-спецпроекту від системи народного контролю «Слово і Діло» – «ОБРАНІ».

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: