Обіцянка політика

Після початку повномасштабної війни, яку розв’язала рф проти України, моніторинг виконання обіцянок тимчасово зупинено
  • Народний депутат України
  • Член депутатської фракції "ГОЛОС"
  • Член Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг

Совсун у передвиборчій програмі пообіцяла скасувати недоторканність народних депутатів

15 червня 2019 року на офіційному сайті політичної партії "Голос" була опублікована передвиборча програма партії, за списком якої йшов кандидат в народні депутати Інна Совсун з обіцянкою скасувати недоторканність народних депутатів.
Не виконано
Сказано 15 червня 2019 р.

Джерело

  • https://goloszmin.org/program
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=243
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=2279

Результат

Обіцянка отримує статус "не виконано" враховуючи те, що з двох законопроектів, які обмежують депутатську недоторканість фракція підтримала тільки один.

3 вересня 2019 року Верховна рада України ухвалила в цілому законопроект про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України) №7203. Законопроектом пропонується викласти статтю 80 Конституції України у новій редакції, що скасовує положення, за якими народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність, народні депутати України не можуть бути без згоди Верховної Ради України притягнені до кримінальної відповідальності. Передбачається, що Закон набере чинності з 1 січня 2020 року. Депутати фракції "Голос" проголосували 19 голосами "за" з 20 членів фракції.

18 грудня 2019 року ВРУ проголосувала законопроект №2237 про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою приведення у відповідність до Закону України "Про внесення змін до статті 80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України" у другому читанні та в цілому. Законопроект покликаний привести у відповідність до Конституції України положення законодавчих актів України, що забезпечить реалізацію обмеження депутатської недоторканності. Депутати фракції "Голос" проголосували 19 голосами "проти" з 20 членів фракції.

Варто зазначити, що народні депутати від фракції "Голос" подавали альтернативний законопроект №2237-1 про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою забезпечення гармонізації кримінального процесуального законодавства з положеннями Закону України "Про внесення змін до статті 80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України". Його було заслухано та знято з розгляду.