Яресько: 97% пенсій пенсіонерів не обкладатимуться податком

Читать на русском

Згідно нової норми регулювання, близько 97% пенсій пенсіонерів не обкладатимуться податком, про це у Facebook написала міністр Наталія Яресько, передає «Слово і Діло»

За рішенням Міністерства фінансів, поріг для оподаткування пенсій знижено до рівня трьох мінімальних заробітних плат.

«Ще раз хочу звернути вашу увагу на питання оподаткування пенсій: ми знизили поріг для оподаткування пенсій з 10 тис. грн до трьох мінімальних заробітних плат (на сьогодні це 3654 гривні). Оподатковуватиметься не пенсія загалом, а лише сума перевищення понад 3654 грн. Наприклад, якщо пенсія становить 4 тис. грн, то 3654 грн не оподатковується, а решта суми, 346 грн, оподатковується ставкою 15%», – пише Яресько.

Міністр зазначила, що середня пенсія становить 1523 грн й лише 3,3% пенсіонерів отримують пенсії більші, ніж 3654 грн.

«Таким чином, цей захід фокусується в основному на спеціальних пенсіях колишніх парламентаріїв, міністрів, суддів та інших осіб. Приблизно 97% пенсій українських пенсіонерів не буде обкладатися податком відповідно до цієї нової норми регулювання. Завдання уряду – підтримка найбільш незахищених верств населення», – зазначила Яресько.

Водночас, Наталія Яресько наголошує, що в Україні середня оподатковувана заробітна плата становить 3534 грн, при цьому в секторі охорони здоров'я є 2455 грн, а у сфері освіти – 2710 грн.

Читайте також: У Філатова змінять мінімальний вік для суддів

Нагадаємо, Кабінет міністрів України пропонував підвищити в 2015 р. податок на доходи фізосіб з 17% до 20% при зарплаті понад 13 тис. грн.

Слід також зазначити, що 26 грудня 2014 року системою народного контролю «Слово і Діло» була зафіксована обіцянка міністра фінансів України Наталії Яресько, про те, що найближчим часом вона оприлюднить свою декларацію про доходи.

В результаті, вже 31 грудня чиновниця оприлюднила декларацію про доходи за 2013 рік, де вказано розмір доходу, отриманого в США, – 2 млн 664 тис. 791 долар, або 21 млн 299 тис. 675 грн.

Матеріали за темою: 

Яресько, Абромавічус, Квіташвілі: що обіцяють міністри


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...