Росія не може залишити без уваги те, що їй погрожують новими санкціями та у випадку якщо Вашингтон зважиться на це, - отримає контрзаходи у відповідь.
Про це в інтерв'ю журналістам розповів заступник МЗС РФ Сергій Рябков, пише «Слово і Діло», посилаючись на Інтерфакс.RU..
Заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков повідомив, що 14 грудня відбудеться зустріч глави російського МЗС Сергія Лаврова і держсекретаря США Джона Керрі в Римі. На зустрічі планують обговорити тему ухваленого Конгресом США акту на підтримку України і ситуацію на сході України, а також низку інших питань.
«Безумовно, ми без відповіді це не зможемо залишити», - повідомив Рябков.
«Ми, зрозуміло, стурбовані тим, як складаються настрої на Капітолійському пагорбі, і бачимо в ухваленні обома палатами згаданого законодавчого акту черговий прояв антиросійських настроїв і спроб нав'язати нам рішення, які для нас категорично неприйнятні. Відповідно, я цілком допускаю, що міністр Лавров це питання поставить перед держсекретарем», - сказав російський дипломат.
На думку Рябкова, законопроект, що дозволяє посилити санкції проти Росії, свідчить про посилення антиросійських настроїв.
Як відомо, російський МЗС був обурений рішенням США підтримати Україну і вважає відверто конфронтаційним ухвалений 11 грудня обома палатами американського Конгресу «Акт на підтримку свободи України».
Офіційний представник МЗС Росії Олександр Лукашевич звинуватив законодавців США у руйнуванні «каркаса взаємодії» між двома країнами.
У той же час, у коментарі «Слову і Ділу» експерт з міжнародної безпеки Євген Жеребецький розповів, що останнє слово щодо статусу союзника поза НАТО залишається за президентом США.
«На всі 100% Україна не може розраховувати на підтримку, тому що немає односторонніх зобов'язань для США. Союзники можуть воювати, а можуть не воювати. Останнє слово залишається за президентом США. Це те, що відрізняє цей формат співпраці від звичайного членства в НАТО», - пояснив експерт.
Читайте також: Путін просить Італію, Угорщину і Кіпр накласти вето на нові санкції
Нагадаємо, Обама засудив російську агресію і пообіцяв Україні подальшу допомогу.
Але при цьому президент США Барак Обама вважає, що нинішніх узгоджених з Європою дій має бути достатньо, щоб Путін нарешті переглянув свою позицію, і «роздувати санкції далі і далі і далі - це прорахунок».
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»