Путін&Обама: Кремль загрожує США санкціями у відповідь

Читать на русском

Росія не може залишити без уваги те, що їй погрожують новими санкціями та у випадку якщо Вашингтон зважиться на це, - отримає контрзаходи у відповідь.

Про це в інтерв'ю журналістам розповів заступник МЗС РФ Сергій Рябков, пише «Слово і Діло», посилаючись на Інтерфакс.RU..

Заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков повідомив, що 14 грудня відбудеться зустріч глави російського МЗС Сергія Лаврова і держсекретаря США Джона Керрі в Римі. На зустрічі планують обговорити тему ухваленого Конгресом США акту на підтримку України і ситуацію на сході України, а також низку інших питань.

«Безумовно, ми без відповіді це не зможемо залишити», - повідомив Рябков.

«Ми, зрозуміло, стурбовані тим, як складаються настрої на Капітолійському пагорбі, і бачимо в ухваленні обома палатами згаданого законодавчого акту черговий прояв антиросійських настроїв і спроб нав'язати нам рішення, які для нас категорично неприйнятні. Відповідно, я цілком допускаю, що міністр Лавров це питання поставить перед держсекретарем», - сказав російський дипломат.

На думку Рябкова, законопроект, що дозволяє посилити санкції проти Росії, свідчить про посилення антиросійських настроїв.

Як відомо, російський МЗС був обурений рішенням США підтримати Україну і вважає відверто конфронтаційним ухвалений 11 грудня обома палатами американського Конгресу «Акт на підтримку свободи України».

Офіційний представник МЗС Росії Олександр Лукашевич звинуватив законодавців США у руйнуванні «каркаса взаємодії» між двома країнами.

У той же час, у коментарі «Слову і Ділу» експерт з міжнародної безпеки Євген Жеребецький розповів, що останнє слово щодо статусу союзника поза НАТО залишається за президентом США.

«На всі 100% Україна не може розраховувати на підтримку, тому що немає односторонніх зобов'язань для США. Союзники можуть воювати, а можуть не воювати. Останнє слово залишається за президентом США. Це те, що відрізняє цей формат співпраці від звичайного членства в НАТО», - пояснив експерт.

Читайте також: Путін просить Італію, Угорщину і Кіпр накласти вето на нові санкції

Нагадаємо, Обама засудив російську агресію і пообіцяв Україні подальшу допомогу.

Але при цьому президент США Барак Обама вважає, що нинішніх узгоджених з Європою дій має бути достатньо, щоб Путін нарешті переглянув свою позицію, і «роздувати санкції далі і далі і далі - це прорахунок».


ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: