Найнебезпечніші траси України: на яких дорогах загинуло найбільше людей

Читать на русском

Траса Київ-Чоп, яка проходить одразу через п'ять областей України, стала найнебезпечнішою за підсумками минулого року. На ній, за даними поліції, сталося понад 520 ДТП, у яких загинула 121 людина та травмувалися майже 800. В цілому протягом минулого року найбільше аварій з постраждалими фіксували на Дніпропетровщині, Львівщині та Київщині. На інфографіці – на яких автодорогах державного значення сталося найбільше ДТП з постраждалими у 2025 році та у яких областях в цілому фіксували найбільше таких аварій.

На інфографіці – на яких автодорогах державного значення сталося найбільше ДТП з постраждалими за рік та у яких областях в цілому фіксували найбільше таких аварій.
Найнебезпечніші траси УкраїниСлово і ділоЗображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

Протягом минулого року на дорогах державного значення сталося 5050 ДТП, у яких загинули 1202 людини й 7143 – травмувалися. Національна поліція назвала автошляхи, на яких сталося найбільше аварій.

Найнебезпечнішою виявилася траса міжнародного значення М-06 Київ-Чоп. Вона має протяжність понад 900 км і проходить через п'ять областей: Київську, Житомирську, Рівненську, Львівську та Закарпатську та з'єднує Київ із західним кордоном (Угорщиною). На цій автодорозі у 2025 році сталося 524 аварії, у яких загинула 121 людина, травмувалися – 770.

На другому місці траса М30 Стрий-Умань-Дніпро-Ізварине, на якій минулого року сталося 484 ДТП. Загинули 177 людей, ще 658 зазнали травм. Третя серед найнебезпечніших трас Київ-Харків-Довжанський. На ній за рік сталося 307 дорожньо-транспортних пригод: 81 людина загинула, 444 – травмувалися.

Також досить небезпечною є траса Мукачево-Рахів-Богородчани-Івано-Франківськ-Рогатин-Бібрка-Львів. На ній у 2025 році зафіксували 266 ДТП, у яких загинули 50 людей і ще 362 травмувалися.

На п'ятому місці у «рейтингу» небезпечних доріг державного значення траса Київ-Одеса. За рік на дорозі трапилося 178 аварій (50 загиблих, 235 травмованих).

Також водіям слід бути обережними на трасі Доманове-Ковель-Чернівці-Тереблече: на ній за рік зафіксували 165 аварій (25 жертв та 223 травмованих. Ще у списку небезпечних трас Стрий-Івано-Франківськ-Чернівці-Мамалига (156 ДТП, 32 загиблих, 235 травмованих) і автодорога Київ-Ковель-Ягодин (136 ДТП, 23 загиблих і 180 постраждалих).

На трасі Виступовичі-Житомир-Могилів-Подільський минулого року сталося 106 аварій, у яких загинули 33 людини і 165 – постраждали.

Замикає десятку найнебезпечніших доріг траса Тернопіль-Львів-Рава-Руська: 103 ДТП за рік, у яких загинула 21 людина, 142 – постраждали.

Також, за даними Нацполіції, до небезпечних трас можна віднести: Одеса-Рені, Житомир-Чернівці, Одеса-Мелітополь-Новоазовськ, Дніпро-Миколаїв, Київ-Знам’янка, Городище-Рівне-Старокостянтинів, Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя, Київ-Суми-Юнаківка.

Всього торік на всіх автодорогах (не лише державного значення) у всіх областях України зафіксували 25 934 ДТП з постраждалими. Найбільше таких аварій правоохоронці задокументували у Дніпропетровській (2 371), Львівській областях (2312), Києві (2213) та Київській області (2101). За ними йдуть Одеська (1894), Харківська (1589), Івано-Франківська (1068), Миколаївська (1038), Житомирська (1032) та Полтавська області (1017).

Найменше аварій сталося минулого року у Закарпатській, Чернівецькій, частково окупованій Херсонській та Донецькій областях. Дані щодо Луганської області та Криму відсутні.

Нагадаємо, наприкінці січня мер Вознесенська Евгеній Величко став учасником ДТП на Кіровоградщині, у якій загинула людина. Суд обрав йому запобіжний захід.

На нашій інфографіці можна подивитися, у які ДТП потрапляли нардепи IX скликання та якими були наслідки аварій.

Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: