Лідерка венесуельської опозиції Марія Коріна Мачадо заявила, що під час зустрічі з президентом США Дональдом Трампом передала йому свою медаль Нобелівської премії миру.
Про це вона повідомила журналістам Reuters.
Зазначається, що лідерка опозиції Венесуели віддала Трампу свою медаль Нобелівської премії миру.
Водночас Мачадо не відповіла на запитання журналістів, чи прийняв президент США її подарунок.
Венесуельська опозиціонерка зазначила, що була вражена тим, наскільки добре Трамп обізнаний із ситуацією у Венесуелі та розуміє масштаб кризи та страждання венесуельського народу.
«Ми могли спокійно поговорити про очікування та мрії венесуельців у цей надзвичайно складний момент, який водночас сповнений надії», – сказала Мачадо, додавши, що для країни життєво необхідне відновлення демократії.
Reuters зазначає, що наразі Нобелівський комітет наразі не прокоментував ситуацію. Проте раніше, 9 січня, у комітеті наголосили, що після оголошення лауреата премію неможливо відкликати, передати або поділити з іншими.
Нагадаємо, у серпні 2025 року адміністрація Дональда Трампа офіційно висунула його кандидатуру на Нобелівську премію миру. Сам президент США неодноразово публічно натякав, що вважає себе головним претендентом на нагороду.
Втім, лауреаткою Нобелівської премії миру 2025 року стала венесуельська опозиційна політикиня Марія Коріна Мачадо. Її відзначили за боротьбу за демократію та мирний перехід Венесуели від диктатури до демократичного устрою.
Пізніше ЗМІ повідомляли, що Мачадо заявила про готовність символічно «передати» свою Нобелівську нагороду Трампу як знак подяки за повалення режиму Мадуро. Водночас Нобелівський комітет наголосив, що статус лауреата не може бути переданий іншій особі.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»