Європейські члени НАТО ведуть переговори щодо збільшення цільового показника оборонних витрат з 2% до 3% від ВВП. Рішення може бути погоджено на щорічному саміті у червні наступного року.
Про це Financial Times розповіли чотири особи, які беруть участь у переговорах.
Як за час війни в Україні виросли оборонні витрати країн НАТОРекордна кількість країн НАТО виконає цільовий показник видатків на оборону. Як витрати зросли з 2014 року – на інфографіці.
За розрахунками Альянсу, з 32 країн-членів 23 досягнуть існуючого цільового показника в 2% цього року, порівняно з шістьома у 2018 році. Однак це також означає, що сім європейських країн-членів, включаючи Італію та Іспанію, все ще не досягли показника, узгодженого десять років тому.
Переговори розпочалися під час зустрічі міністрів закордонних справ НАТО минулого тижня, повної згоди наразі немає. Розглядається короткострокове зобов'язання витрачати на оборону 2,5% ВВП, а до 2030 року – 3%.
Генеральний секретар Альянсу Марк Рютте відмовився коментувати питання про встановлення нової мети, але сказав, що наполягатиме на тому, щоб вона була «набагато вищою» за існуючий орієнтир.
Видання зазначає, що подальше збільшення видатків на оборону стане серйозною проблемою для багатьох європейських країн, включаючи такі економіки, як Велика Британія, Франція, Німеччина, Італія та Іспанія.
Нагадаємо, Польща ще навесні запропонувала країнам-членам НАТО збільшити витрати на оборону з 2% до 3% ВВП.
«Слово і діло» проаналізувало, як за десять років змінилися військові витрати членів Альянсу.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»