Суд відновив слухання обвинувачення одного з фігурантів справи про ТЕЦ Дубневичів

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув прохання адвоката обвинуваченого про відновлення провадження стосовно його клієнта.
фото: 4studio.com.ua

Вищий антикорупційний суд відновив слухання обвинувачення колишнього заступника директора ТОВ «Енергія-Новий Розділ» Ігоря Ільківа, оскільки того звільнили з військової служби.

Таке рішення 24 вересня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як зазначається, 10 травня 2022 року стосовно Ільківа виділили матеріали в окреме провадження і призупини його розгляд в зв'язку із його мобілізацією на військову службу до Збройних сил України. Пізніше адвокат Ільківа подав клопотання про поновлення провадження, оскільки його звільнено зі складу ЗСУ.

«Відновити провадження у кримінальному провадженні за обвинуваченням (Ігоря Ільківа – ред.) у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 366, ч. 3 ст. 209 КК України», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, за версією НАБУ і САП, ексдиректор ТОВ «Енергія» Ігор Кучма, керівник ТОВ «Енергія-Новий Розділ» Ігор Артимко, його заступник Ігор Ільків, фінансовий директор «Енергія-Новий Розділ» Олег Павлишин та ексдиректор ТОВ НВП «Енергія-Новояворівськ» Олександр Олексюк протягом 2013-2015 років організували схему заволодіння природним газом, що належить НАК «Нафтогаз України», в особливо великих розмірах, створивши організовану злочинну групу.

Як встановили органи правопорядку, Новояворівська та Новороздільська ТЕЦ (належить ТОВ «Енергія-Новий Розділ» і ТОВ НВП «Енергія-Новояворівськ», власниками яких є нардепи Дубневичі), придбавши в НАК «Нафтогаз України» за пільговою ціною природний газ у вигляді використання його нібито для виробництва теплової енергії для населення, що є обов'язковою умовою його використання, привласнили його шляхом використання для промислових потреб, зокрема виробництва електричної енергії з подальшим її продажем ДП «Енергоринок».

Загалом, упродовж 2013-2015 років вказані особи заволоділи природним газом НАК «Нафтогаз України» в обсязі 308,34 мільйона кубічних метрів, що завдало матеріальної шкоди НАК «Нафтогаз України» на суму понад 1,4 млрд грн. Також у ВАКС перебуває на слуханні аналогічна справа про присвоєння газу, але на 730 млн грн.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: