Антикорупційний суд об'єднав два епізоди справи про ТЕЦ Дубневичів

Читать на русском
Антикорупційний суд вирішив об'єднати два епізоди заволодіння державним газом двома теплоелектроцентралями, власниками якиє є брати-політики.

Вищий антикорупційний суд об'єднав два епізоди присвоєння природнього газу НАК «Нафтогаз України» на 1,4 млрд грн і 730 млн грн менеджментом Новояворівської та Новороздільської ТЕЦ, власниками яких є народний депутат Ярослав Дубневич та його брат Богдан.

Таке рішення 11 січня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Матеріали кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за № 52018000000000547 від 12 червня 2018 року щодо (п'яти обвинувачених – ред.) об'єднати в одне провадження з матеріалами кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за № 52018000000000856 від 6 вересня 2018 року щодо (п'яти обвинувачених – ред.). Об'єднаному кримінальному провадженню присвоїти єдиний унікальний номер 991/196/20, провадження 1-кп/991/75/22», – ідеться в рішенні.

Нагадаємо, за версією НАБУ і САП, ексдиректор ТОВ «Енергія» Ігор Кучма, керівник ТОВ «Енергія-Новий Розділ» Ігор Артимко, його заступник Ігор Ільків, фінансовий директор «Енергія-Новий Розділ» Олег Павлишин та ексдиректор ТОВ НВП «Енергія-Новояворівськ» Олександр Олексюк протягом 2013-2015 років організували схему заволодіння природним газом, що належить НАК «Нафтогаз України», в особливо великих розмірах, створивши організовану злочинну групу.

Як встановили органи правопорядку, Новояворівська та Новороздільська ТЕЦ (належить ТОВ «Енергія-Новий Розділ» і ТОВ НВП «Енергія-Новояворівськ», власниками яких є нардепи Дубневичі), придбавши в НАК «Нафтогаз України» за пільговою ціною природний газ у вигляді використання його нібито для виробництва теплової енергії для населення, що є обов'язковою умовою його використання, привласнили його шляхом використання для промислових потреб, зокрема виробництва електричної енергії з подальшим її продажем ДП «Енергоринок».

Загалом, упродовж 2013-2015 років вказані особи заволоділи природним газом НАК «Нафтогаз України» в обсязі 308,34 мільйона кубічних метрів, що завдало матеріальної шкоди НАК «Нафтогаз України» на суму понад 1,4 млрд грн. Також у ВАКС перебуває на слуханні аналогічна справа про присвоєння газу, але на 730 млн грн.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал