Відновлення «Охматдиту»: скільки коштуватиме ремонт лікарні та скільки коштів уже зібрано

Читать на русском

Дитяча лікарня «Охматдит» у Києві, частково зруйнована російським ракетним ударом, опинилася у центрі скандалу через тендер на відновлення. Переможцем конкурсу стала компанія, пропозиція якої була однією з найдорожчих – понад 300 млн гривень. При цьому на балансі компанії, за даними журналістів, навіть немає необхідної для робіт техніки. Після резонансу тендер скасували та планують провести новий через ProZorrо. Крім того, МОЗ хоче створити раду з відновлення лікарні, щоб контролювати витрати коштів. «Слово і діло» пропонує подивитися, скільки грошей зібрали на відновлення «Охматдиту».

Наразі достеменно невідомо, скільки саме коштуватиме відновлення лікарні. Нагадаємо, що внаслідок ракетного удару було повністю зруйновано корпус токсикології з відділенням хронічних та гострих інтоксикацій. У старому хірургічному корпусі вибиті майже всі вікна, пошкоджено два хірургічні та два соматичні, реанімаційне та хірургічне відділення.

Ще 12 відділень пошкоджено у новому корпусі: з них 8 – хірургічних, 5 – онкологічних, дві реанімації, операційний блок, відділення радіології та променевої терапії. Також частково пошкоджено єдину в країні онкогематологічну лабораторію.

Як заявили у МОЗ, близько 400 млн гривень потрібно лише для забезпечення лікарні обладнанням – загалом це 242 одиниці.

За підрахунками експертно-аналітичного центру «Медичний конструктор», які наводить видання NV, загальна вартість відновлення будівель лікарні може досягати 800-900 млн гривень.

У цю суму входять демонтажні та відновлювальні роботи, оновлення опорядження, обладнання тощо. Наприклад, тільки відновлення нового діагностичного корпусу може коштувати 200-300 млн, капітальний ремонт хірургічного корпусу – 300 млн, відновлення напівзруйнованого токсикологічного -250 млн.

Нагадаємо, що на будівництво нових корпусів «Охматдиту» у 2011-2021 роках пішло близько 4,7 млрд гривень.

Після ракетного удару на відновлення лікарні вже було зібрано 1,6 млрд гривень (близько 40 млн доларів).

Кабмін наступного дня після атаки виділив із резервного фонду держбюджету 100 млн гривень на початкові відновлювальні роботи.

На благодійний рахунок безпосередньо лікарні надійшло 312 млн гривень, а благодійного фонду – 379 млн.

Ще більше 320 млн гривень було зібрано шляхом збору через фандрейзингову платформу United24 та Monobank. Причому спочатку була мета зібрати 100 млн, її вдалося досягти за кілька годин.

У United24 розповіли, що до збору приєдналося понад 320 тисяч осіб з 55 країн, а також велика кількість компаній (близько 50). Найбільший донат – 20 млн гривень – відправила онлайн-платформа Grammarly. AWT Баварія та Kernel перерахували по 10 млн – це другий за розмірами донат.

Гроші надійшли також від союзників. Литва виділила 41 млн гривень (мільйон доларів) на відновлення лікарні. Повідомлялося про намір Німеччини виділити 10 млн євро.

Благодійний фонд американського бізнесмена та мецената Говарда Баффета поставить для «Охматдиту» обладнання на 459 млн гривень (11,2 млн доларів).

Нагадаємо, основні відділення дитячої лікарні зможуть відновити роботу за один-два місяці. Але на повноцінне відновлення роботи піде щонайменше півроку.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: