Довоєнні економічні показники: як жилося Донбасу та Криму до приходу росії

Читать на русском

Цьогоріч виповнилося десять років, як росія окупувала частину Донецької та Луганської областей, а також Крим. Заявляючи про «захист російськомовних мешканців» Донбасу, окупанти просто руйнують регіон: люди масово виїхали, великі підприємства зупинили роботу, закрилися шахти, немає розвитку інфраструктури та системи охорони здоров'я. А Крим перетворився на військову базу російських військ. «Слово і діло» пропонує згадати, у якому фінансовому стані були Донецьк, Луганськ та Сімферополь до російської агресії.

Донецьк, Луганськ, Сімферополь до російської агресії – якими були бюджети міст, державні субвенції та середні зарплати.
Бюджети та середні зарплати у містах Донбасу та Криму до окупаціїСлово і ділоЗображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

Ці три міста ми вирішили порівняти з іншим обласним центром України – Львовом. Це місто, як і Донецьк, у 2012 році приймало матчі Чемпіонату Європи з футболу.

До початку війни у Донецьку проживало майже мільйон осіб – 978,1 тисяч. Луганськ та Сімферополь міста менші за площею, там проживало 431,1 тисяча та 336,3 тисяч осіб відповідно.

З цих трьох окупованих зараз міст найвища середня зарплата була у Донецьку – 3,1 тисяч гривень. У Луганську в середньому заробляли 2,7 тисяч, у Сімферополі – 2,3 тисячі. На той момент за рівнем середньої зарплати ці міста випереджали Львів (2,2 тисячі).

Доходи міського бюджету Донецька становили близько 3,8 млрд гривень, витрати – 4,9 млрд (це 5 тисяч гривень на одного жителя).

Бюджети Луганська та Сімферополя були скромнішими. У Луганську доходи бюджету становили 1,35 млрд гривень, витрати – 1,3 млрд (3 тисячі гривень на одного жителя). У Сімферополі доходи бюджету були на рівні 1,12 млрд гривень, витрати – 1,1 млрд (3,2 тисячі гривень на одну людину).

Для порівняння: доходи та видатки бюджету Львова перевищували 2 млрд гривень. Але витрат на одного мешканця припадало менше – 2,9 тисяч гривень.

Донецьк отримував найбільші субвенції від держави – 1 млрд 147,7 млн гривень або 30,4% доходів бюджету. Субвенції Луганську становили 498,4 млн гривень (36,8%), Сімферополю – 372,1 млн (33,1%). Львів отримував 615,4 млн субвенцій (29,3% доходів бюджету).

Нагадаємо, раніше «Слово і діло» писало, які економічні показники закладено у трирічну бюджетну декларацію.

Що, за прогнозом НБУ, буде далі з українською економікою – на інфографіці.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: