У НАТО обговорюють приведення ядерної зброї до бойової готовності – Столтенберг

Читать на русском
Країни НАТО розпочали консультації щодо приведення ядерної зброї у стан бойової готовності, щоб дати сигнал своїм противникам, заявив Столтенберг.
Reuters

НАТО веде переговори про розміщення більшої кількості ядерної зброї перед загрозою, що зростає, з боку росії та Китаю. Крім того, між членами Альянсу проводилися консультації щодо виведення ракет зі сховища та переведення їх у бойову готовність.

Про це в інтерв'ю The Telegraph сказав генеральний секретар організації Єнс Столтенберг.

Як змінювалися розміри ядерних арсеналів США, росії та інших країн «клубу»Скільки ядерних боєголовок налічується у світі та як змінювалися розміри арсеналів дев'яти ядерних держав – на інфографіках.

Він зазначив, що блок має продемонструвати світові свій ядерний арсенал, щоб надіслати прямий сигнал своїм противникам.

«Я не вдаватимуся до оперативних подробиць про те, скільки ядерних боєголовок має бути в робочому стані, а скільки на зберіганні, але нам потрібно проконсультуватися з цих питань. Це саме те, що ми робимо», – повідомив Столтенберг.

За його словами, прозорість має стати наріжним каменем ядерної стратегії НАТО, щоб підготувати Альянс до того, що він назвав більш небезпечним світом.

«Прозорість допомагає донести пряме повідомлення про те, що ми, звичайно, є ядерним альянсом. Метою НАТО, звичайно, є мир без ядерної зброї, але доки існує ядерна зброя, ми залишимося ядерним Альянсом. Тому що світ, у якому росія, Китай та Північна Корея мають ядерну зброю, а НАТО — ні, є небезпечним світом», – пояснив він.

Нагадаємо, у березні володимир путін заявив, що росія з «воєнно-технічного погляду» готова до ядерної війни.

Водночас у НАТО вважають погрози росії ядерною зброєю спробою залякування та психологічного тиску.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: