У МЗС Туреччини заявили про ймовірність виходу війни за межі України

Читать на русском
На ймовірність виходу війни за межі України вказує велика кількість факторів, заявив голова МЗС Туреччини Хакан Фідан.
Фото: turkic.world

Розпочата росією війна може географічно вийти за межі України, а також призвести до використання зброї масового знищення.

Про це заявив міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан під час першого пленарного засідання Глобального саміту миру, повідомляє Укрінформ.

«Географічно ця війна може вийти за межі України. Ми вже бачимо, що розломи поглиблюються і відбувається посилення поляризації на глобальному рівні. Ця війна має ризик застосування зброї масового знищення», – наголосив він.

Міністр закордонних справ Туреччини також зазначив, що Саміт є спробою уникнути таких ризиків і покласти край війні і нагадав про дипломатичні зусилля його країни щодо її припинення.

«Ми віримо у важливість більш цілісної, дипломатичної стратегії для втілення тих заходів, які вже були заплановані. Від самого початку Туреччина була активно залучена до мирного процесу. Стамбульські переговори, Чорноморська зернова ініціатива дали певний прогрес. Туреччина завжди готова сприяти процесу», – підкреслив Фідан.

Разом з тим він зауважим, що у разі присутності росії Саміт миру в Швейцарії «міг би бути більш орієнтованим на результат».

Нагадаємо, 11 червня очільник МЗС Туреччини зустрівся із російським диктатором володимиром путіним у Кремлі, де говорив про готовність Туреччини бути посередником для розв'язання російсько-української війни.

А перед Глобальним самітом миру в Швейцарії, куди рф не покликали, путін заявив, що «хоч завтра готовий до переговорів щодо України».

Як відомо, учасники Саміту зібралися для обговорення «української формули миру» та визначення дорожної карти мирного процесу для завершення війни в Україні.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: