Апеляційна палата підтвердила конфіскацію майна експосадовця Одеської митниці

Читать на русском
Апеляційна інстанція не побачила підстав для зміни рішення про цивільну конфіскацію майна колишнього одеського митника.
фото: «Слово і діло»

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду підтвердила рішення про цивільну конфіскацію майна колишнього заступника начальника митного поста - начальника відділу митного оформлення №1 митного поста «Одеса-автомобільний» Одеської митниці Віктора Ткаченка.

Таке рішення 5 червня ухвалила АП ВАКС, повідомляє прес-служба суду.

Як відомо, антикорупційний суд задовольнив позов прокурора САП про цивільну конфіскацію майна ексмитника Ткаченка і стягнув з нього 2,8 млн грн. Суд визнав необґрунтованими набуті ним квартиру в Одесі та два паркомісця. Втім прокурор САП подав скаргу, в якій просив змінити рішення у частині зазначення в резолютивній частині обмежень щодо сум, у межах яких звернуто стягнення на два машиномісця в дохід держави. Сам Ткаченко взагалі просив скасувати рішення.

«АП ВАКС 5 червня 2024 року завершила розгляд апеляційних скарг відповідача та прокурорки САП на рішення ВАКС від 25.01.2024 про визнання необґрунтованими активів та стягнення їх у дохід держави. Суд першої інстанції визнав необґрунтованою частину активу експрацівника Одеської митниці загальною вартістю 2,8 млн грн, а саме квартиру та два машиномісця. За результатами розгляду колегія суддів АП ВАКС частково задовольнила апеляційні скарги відповідача та прокурорки та змінила рішення ВАКС від 25.01.2024. Суд постановив частково стягнути в дохід держави необґрунтовані активи, зокрема, кошти у сумі 2,4 млн грн та два машиномісця», – інформує суд.

Нагадаємо, у листопаді 2023 року прокурор САП на підставі матеріалів Нацагентства, а також доказів, зібраних НАБУ та САП, звернувся до суду з позовом про визнання необґрунтованими активів ексзаступника начальника відділу одного з митних постів Одеської митниці Держмитслужби, а також стягнення з нього їх вартості – 2,83 млн грн.

На думку прокурора, експосадовець, не маючи достатніх законних доходів, у 2020 році через третю особу придбав квартиру і 2 машиномісця у історичному центрі Одеси. У подальшому третя особа подарувала ці об'єкти посадовцю.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: