Стало відомо, скільки представників українських медіа перебуває у полоні росіян

Читать на русском
Наразі відомо про 31 викраденого ворогом українського журналіста, що перебувають у полоні на території рф.
Фото: Стас Юрченко, Ґрати

Станом на кінець травня 2024 року у полоні на території російської федерації перебуває 31 представник українських медіа.

Про це повідомила виконавча директорка ГО «Медійна ініціатива за права людини» Тетяна Катриченко на пресконференції у Медіацентрі Україна - Укрінформ.

Журналісти за ґратами: країни-лідери за кількістю ув'язнених представників ЗМІЗа даними Репортерів без кордонів, у світі за ґратами за виконання професійних обов'язків перебуває 533 журналісти, за даними Комітету захисту журналістів – 363. Цифри рекордні.

«Станом на сьогодні медійна ініціатива за права людини встановила 31 медійника, викраденого росією на окупованих територіях України. У багатьох випадках доля цих людей залишається невідомою. Інформацію про їхнє місце перебування і стан здоров'я не можуть отримати ані рідні, ані правозахисники», - зазначила вона.

Катриченко додала, що організація вивчає факти затримання цивільних громадян України на окупованих територіях, зокрема і журналістів.

Згідно з даними організації, наразі в російських в'язницях перебувають: Азіз Азіров, Ернес Аметов, Осман Аріфмеметов, Марлен Асанов, Асан Ахтемов, Ремзі Бекіров, Олексій Бессарабов, Максим Буткевич, Владислав Гершон, Анастасія Глуховська, Ірина Данилович, Наріман Джелял, Владислав Єсипенко, Тимур Ібрагімов, Євген Ільченко, Георгій Левченко, Ірина Левченко, Олександр Малишев, Сервер Мустафаєв, Рустем Османов, Геннадій Осьмак, Вікторія Рощина, Максим Рупчов, Сейран Салієв, Яна Суворова, Амет Сулейманов, Руслан Сулейманов, Вілен Темер'янов, Дмитро Хилюк, Сергій Цигіпа, Рустем Шейхалієв, Дмитро Штибликов.

При цьому, досі немає чітких відомостей про журналіста інформагентства УНІАН Дмитра Хилюка, якого окупаційні війська викрали 3 березня 2022 року біля власного будинку в селі Козаровичі на Київщині.

Нагадаємо, за два роки з початку повномасштабного вторгнення росія скоїла 567 злочинів проти журналістів та медіа в Україні.

27 квітня стало відомо, що у селі Роботиному Запорізької області під час виконання бойового завдання загинув журналіст Андрій Топчій.

Окрім цього, у вівторок, 28 травня, у Києві помер засновник і голова агентства «Інтерфакс-Україна» Олександр Мартиненко.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: