В США відреагували на ракетний удар Ізраїлю по біженцям у Рафаху

Читать на русском
Ізраїльський обстріл Рафаху, внаслідок якого загинули десятки палестинців, не призведе до зміни політики США щодо підтримки Тель-Авіва, заявили у Білому домі.
Удар по РафахуGetty Images

Ракетний удар Ізраїлю по табору біженців в Рафаху не змінить політику США щодо підтримки військових операцій Тель-Авіва у Секторі Газа.

Про це заявив координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі під час брифінгу.

«Ми й далі не вважаємо, що велика наземна операція в Рафаху була б виправданою. Ми не хочемо, щоб ізраїльтяни вклинювалися в Рафах великими підрозділами... І ми не бачимо цього на даний момент. Після цього удару в неділю я не можу говорити про зміни у політиці. Це просто сталося», - підкреслив Кірбі.

Згідно з його словами, ізраїльтяни збираються провести належне розслідування, з якого можна буде робити відповідні висновки.

«Тут немає мірила чи квоти. Як ми вже неодноразово казали, правильна кількість жертв серед цивільного населення дорівнює нулю», - додав він.

При цьому, заступниця речника військового відомства Сабріна Сінґх висловила журналістам аналогічну позицію.

«Ми все ще вважаємо: те, що відбувається в Рафаху, і те, що роблять (ізраїльські військові - ред.), має обмежений характер», - зазначила вона.

Як відомо, щонайменше 40 палестинців загинули під час атаки ізраїльської армії на табір палестинців-переселенців у місті Рафах у Секторі Гази. Як зазначають свідки, по табору завдали удару щонайменше вісьмома ракетами.

Нагадаємо, в ніч проти 7 травня Ізраїль атакував об'єкти ХАМАС у Рафаху. Президент США Джо Байден пригрозив припинити постачання Ізраїлю деяких видів зброї у разі нападу на Рафах.

Незважаючи на це, керівництво Ізраїлю схвалило продовження та розширення операції. Після цього США запропонували Ізраїлю альтернативу операції у Рафаху.

Раніше було відомо, що Рафах покинули близько 800 тисяч палестинців.

24 травня Міжнародний суд ООН ухвалив, що Ізраїль має припинити операцію в Рафаху.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: