Суд не продовжив обов'язки ексгендиректору держкомпанії «Краснолиманська»

Читать на русском
Антикорупційний суд повернув стороні обвинувачення клопотання про продовження строку дії обов'язків підозрюваному фігуранту.
фото: krasnolimanskaya.com.ua

Вищий антикорупційний суд повернув прокурору САП клопотання про продовження строку дії обов'язків, покладених на колишнього виконувача обов'язків генерального директора державного підприємства «Вугільна компанія «Краснолиманська» Олександра Дубовика.

Таке рішення 16 травня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, 22 серпня ВАКС продовжив арешт Дубовика до 20 жовтня і визначив йому 1,342 млн грн застави як альтернативу. 25 серпня дружина підозрюваного внесла цю суму і Дубовий вийшов з-під варти. Одночасно на нього поклали наступні обов'язки: прибувати за кожною вимогою; не відлучатися з Києва без дозволу; повідомляти про зміну місця свого проживання; утримуватись від спілкування із низкою осіб та здати на зберігання закордонні паспорти.

Прокурор САП просив продовжити строк обов'язків, оскільки є обґрунтовані обставини, які перешкоджають завершенню досудового розслідування. Втім, як встановив суддя, слідство у справі вже завершене, а обов'язки Дубового покладені на нього до 4 червня. До цієї дати справу мають скерувати до суду.

«Клопотання прокурора САП про продовження строку дії обов'язків, покладених на підозрюваного (Дубового – ред.), у зв'язку із застосуванням до нього запобіжного заходу у вигляді застави у кримінальному провадженні – повернути особі, яка його подала», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру колишньому гендиректору ВК «Краснолиманська» Олександру Дубовику. За даними слідства, у листопаді 2015 – січні 2017 року компанія «Краснолиманська» реалізувала приватній компанії «Дантрейд ЛТД» 756 тисяч тонн вугілля за втричі нижчою за ринкову ціною. Надалі ця фірма поставила це ж вугілля, але вже за ринковою ціною, ПАТ «Центренерго» (78,289% акцій належать державі). Через цю схему ДП недоотримало потенційний прибуток у розмірі понад 336 млн грн.

До того ж, у листопаді 2015 року за відсутності дозвільних документів держпідприємство незаконно видобуло понад 112,5 тис. тонн вугілля. Це завдало шкоду довкіллю на суму понад 210 млн грн.

Дубовику повідомили про підозру за частиною 2 статті 364, ч. 2 ст. 240 Кримінального кодексу України. Загальний розмір збитків становить 546 млн грн.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: