ВАКС продовжив на місяць обов'язки директору філії «Енергоатому»

Читать на русском
Антикорупційний суд частково підтримав прохання прокурора САП про продовження строку дії обов'язків, покладених на підозрюваного.
Микола Божкофото: Міністерство інфраструктури

Вищий антикорупційний суд продовжив до місяць строк дії обов'язків, покладених на генерального директора відокремленого підрозділу «Атомпроектінжиніринг» державного підприємства НАЕК «Енергоатом» Миколу Божка.

Таке рішення 16 травня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд застосував до Божка запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 7 млн грн. На нього також поклали наступні обов'язки: прибувати за кожною вимогою; повідомляти про зміну місця свого проживання; утримуватись від спілкування з низкою осіб щодо обставин, викладених у повідомленні про підозру та здати на зберігання закордонні паспорти. Прокурор САП знову просив продовжити дію обов'язків.

«Клопотання прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про продовження строку дії обов'язків, покладених на підозрюваного (Божка – ред.) - задовольнити частково. Продовжити строк дії обов'язків, покладених ухвалою слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 19.03.2024 на підозрюваного (Божка – ред.), на один місяць», – ідеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру генеральному директору відокремленого підрозділу «Атомпроектінжиніринг» НАЕК «Енергоатом» Миколі Божку та ще чотирьом фігурантам справи. За даними слідства, у грудні 2020 року між ВП «Атомпроектінжиніринг» та заздалегідь визначеною приватною компанією в обхід відкритих торгів укладено договір на завершення будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

З метою заволодіння коштами ДП «НАЕК «Енергоатом» додатковими угодами ціну договору підозрювані збільшили втричі – з 421 млн грн до 1,497 млрд грн, зокрема додавши до його умов постачання обладнання системи радіаційного контролю. Це обладнання компанія-підрядник закупила за ринковою вартістю, а потім у 2021 році реалізувала ДП «НАЕК «Енергоатом» набагато дорожче. У результаті цих дій ДП НАЕК «Енергоатом» переплатило майже 100 млн грн.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: