Суд знову продовжив обов'язки підозрюваному у справі філії «Енергоатому»

Читать на русском
Антикорупційний суд частково підтримав прохання прокурора САП про продовження строку дії запобіжного заходу підозрюваної.
фото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд продовжив до 18 червня строк дії обов'язків, покладених на підозрювану Манік Барсегян. НАБУ і САП підозрюють її в причетності до переплати майже 100 млн грн за завершення будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

Таке рішення 18 квітня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд застосував запобіжний захід до Барсегян у вигляді застави. Також на неї поклали низку обов'язків: прибувати за кожною вимогою; не відлучатися з Київської області без дозволу; повідомляти про зміну місця свого проживання; утримуватись від спілкування з низкою осіб щодо обставин, викладених у повідомленні про підозру та здати на зберігання закордонні паспорти.

Прокурор САП просив продовжити їхню дію ще на два місяці. Суддя дозволив Барсегян вільно пересуватися Україною, але продовжив решту обов'язків.

«Задовольнити клопотання частково. Продовжити строк дії обов'язків, покладених на підозрювану (Барсегян – ред.), до 18 червня 2024 року», – йдеться в рішенні.

Як відомо, антикорупційний суд застосував запобіжний захід до генерального директора відокремленого підрозділу «Атомпроектінжиніринг» державного підприємства НАЕК «Енергоатом» Миколи Божка у вигляді застави у розмірі 7 млн грн.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру генеральному директору відокремленого підрозділу «Атомпроектінжиніринг» НАЕК «Енергоатом» Миколі Божку та ще чотирьом фігурантам справи. За даними слідства, у грудні 2020 року між ВП «Атомпроектінжиніринг» та заздалегідь визначеною приватною компанією в обхід відкритих торгів укладено договір на завершення будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

З метою заволодіння коштами ДП «НАЕК «Енергоатом» додатковими угодами ціну договору підозрювані збільшили втричі – з 421 млн грн до 1,497 млрд грн, зокрема додавши до його умов постачання обладнання системи радіаційного контролю. Це обладнання компанія-підрядник закупила за ринковою вартістю, а потім у 2021 році реалізувала ДП «НАЕК «Енергоатом» набагато дорожче. У результаті цих дій ДП НАЕК «Енергоатом» переплатило майже 100 млн грн.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: