Аргентина хоче отримати статус глобального партнера НАТО

Читать на русском
Аргентина планує стати глобальним партнером НАТО, заявив глава Міноборони країни Луїс Петрі.
фото luispetri / Twitter

Аргентина розраховує стати глобальним партнером НАТО, країна заявила про такий намір та озвучила відповідний запит Альянсу.

Про це повідомив голова Міноборони країни Луїс Петрі у Twitter.

Вступ до НАТО: з якими країнами Україна підписала декларації щодо підтримки руху до АльянсуУкраїна вже з 18 країнами підписала декларації щодо підтримки своєї євроатлантичної інтеграції. Список – на інфографіці.

Він розповів, що сьогодні звернувся до штаб-квартири НАТО у Брюсселі із проханням щодо приєднання до НАТО.

«Я зустрівся із заступником генерального секретаря НАТО. Я представив листа про наміри, в якому описано прохання Аргентини стати глобальним партнером цієї організації», – написав він.

Петрі додав, що Аргентина продовжить працювати над «відновленням зв'язків, які дозволять модернізувати та навчати наші сили стандартам НАТО».

Зараз Аргентина має статус позанатовського союзника (отриманого у 1998 році за рішенням Конгресу США). Але хоче набути статусу «глобального партнера» НАТО, який на континенті має лише Колумбія.

Нагадаємо, у грудні 2023 року Аргентина відмовилася від вступу до БРІКС, яка об'єднує росію, Китай, Індію, Бразилію та Південно-Африканську республіку.

Новообраний тоді президент Аргентини Хав'єр Мілей заявив, що не бачить економічної вигоди і доцільності вступу до БРІКС і направив офіційні листи лідерам країн-учасниць БРІКС про відмову.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: