Столтенберг підтвердив намір НАТО обговорити багаторічний пакет допомоги для України

Читать на русском
Міністри країн НАТО обговорять багаторічний пакет допомоги для України, щоб підтримка була більш передбачуваною і ґрунтувалася на зобов'язаннях Альянсу, а не добровільних внесках.
nato.int

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що Альянс обговорюватиме багаторічний пакет допомоги для України, щоб підтримка була більш передбачуваною.

Таку заяву він зробив перед зустріччю міністрів країн НАТО.

НАТО не має планів щодо відправлення військ в Україну – СтолтенбергНАТО не планує розміщувати свої війська в Україні, заявив Столтенберг на тлі повідомлень, що деякі західні країни розглядають відправку солдатів.

«Я вітаю, що союзники продовжують здійснювати великі поставки зброї, боєприпасів та техніки. Але Україна має нагальні потреби. Будь-яка затримка у наданні підтримки має наслідки на полі бою. Тому нам необхідно змінити динаміку нашої підтримки. Ми маємо забезпечити надійну та передбачувану допомогу Україні в галузі безпеки на довгострокову перспективу. Щоб ми менше покладалися на добровільні внески та більше на зобов'язання НАТО. Менше короткострокових пропозицій та більше багаторічних зобов'язань», – сказав генсек.

Столтенберг повідомив, що міністр обговорять, як НАТО може взяти на себе більше відповідальності за координацію надання військової техніки та проведення навчання для ЗСУ. Також обговорюватимуться багаторічні фінансові зобов'язання.

Завтра, 4 квітня, відбудеться засідання Ради НАТО – Україна. «Разом із міністром Кулебою ми обговоримо поточну ситуацію та потреби України як зараз, так і на майбутнє. Ми трансформуємо комплексний пакет допомоги НАТО на багаторічну програму допомоги», – додав він.

Нагадаємо, напередодні ЗМІ писали, що Столтенберг запропонував країнам НАТО створити фонд внесків для України у розмірі 100 млрд доларів на п'ять років.

Також повідомлялося, що на зустрічі міністрів буде обговорено перехід групи у форматі «Рамштайн» під контроль Альянсу замість США.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: