Стало відомо, на скільки ЄС скоротив імпорт російського газу за два роки

Читать на русском
Імпорт газу з росії до ЄС зменшився на 71% з 2021 року. Ціни суттєво знизилися, і перебувають на відносно стабільному рівні.
Finance.ua

З початку повномасштабного вторгнення рф в Україну Євросоюз скоротив імпорт російського «блакитного палива» вже на 71%.

Про це повідомляє «Укрінформ», з посиланням на заяву єврокомісара Кадрі Сімсон.

Як змінювався обсяг транзиту російського газу через УкраїнуТранзит російського газу через Україну до Європи за роками – на інфографіці. Україна не планує продовжувати контракт після його закінчення в 2024 році.

«Європа сьогодні є стабільною, програма RePowerEU протягом двох років принесла свої результати. Торік на російський газ припадали 15% загального обсягу від імпорту газу, у порівнянні із 24% у 2022 році та 45% за рік до початку війни. Імпорт газу з росії до ЄС зменшився на 71% з 2021 року. Ціни суттєво знизилися, і перебувають на відносно стабільному рівні. Минулого тижня вони становили 25 євро за мегават/год - і це той рівень який існував до початку війни», - розповіла вона.

Як зазначається, країни ЄС впевнено підходять до завершення опалювального сезону із заповненням газових сховищ на 62%. За оцінками, до початку нового циклу закачування газу цей показник становитиме 45-55%. Нині ЄС може покладатися на цілу низку надійних постачальників, зокрема, Норвегію і США.

«Ми обговорили також важливість зменшення попиту на газ. Міністри дійшли згоди навколо рекомендацій Єврокомісії продовжити практику скорочення споживання газу на 15% протягом наступного року. На цей час заходи економії дозволили заощадити до 18% від рівня споживання у 2022 році. Тож ми будемо продовжувати ці зусилля - цього разу без зобов’язальних законодавчих норм, на добровільній основі. Це ще одна ознака того, що ми поступово виходимо з надзвичайного стану в енергетиці», - сказала представниця Єврокомісії.

Згідно зі словами Сімсон, міністри на пропозицію Литви також обговорили можливість подальшого скорочення імпорту скрапленого російського газу, але поки не дійшли згоди в цьому питанні. Його остаточне вирішення залежатиме від політичної волі країн-членів та врахування всіх наслідків такого кроку, а також від готовності поширити санкції ЄС на газову промисловість росії.

«З погляду обсягів, імпорт російського LNG залишається стабільним. Минулого року він становив 18 мільйонів кубометрів, які були імпортовані європейськими компаніями. Але ми не можемо дозволити росії компенсувати через LNG ті обсяги, які були за одноосібним рішенням скорочені у постачанні трубопровідного газу. Газовий пакет, погоджений минулого року, передбачає відмову від російського або білоруського газу за певних умов. Його остаточне голосування в Європарламенті має відбутися наприкінці квітня», - додає єврокомісар.

Нагадаємо, Європейський Союз готується до того, що угоду про транзит російського газу до Європи через Україну не продовжуватимуть після закінчення терміну її дії наприкінці року.

Раніше прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо після переговорів із Денисом Шмигалем в Ужгороді заявив, що Україна нібито готова дозволити транспортування російського газу через свою територію після 2024 року.

ЗМІ з посиланням на пресслужбу українського уряду повідомили, що Україна не продовжуватиме контракт на транзит російського природного газу до Європи.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: