Справа Князєва: Жеваго намагається оскаржити угоду з адвокатом

Читать на русском
Касаційна інстанція розгляне скаргу захисників ексголови Верховного суду і українського олігарха на угоду зі слідством.
фото: liga.net

Верховний суд розгляне скарги представників олігарха Костянтина Жеваго і колишнього голови ВС Всеволода Князєва на угоду про визнання винуватості, укладену з адвокатом Олегом Горецьким. Угоду затвердив суд.

Про це йдеться в ухвалах Касаційного кримінального суду від 22 лютого, повідомляє «Слово і діло».

Антикорупційний суд затвердив угоду про визнання винуватості, укладену з Горецьким. Йому призначили 5 років умовно з іспитовим строком у 3 роки. За умовами угоди Горецький зобов'язаний співпрацювати зі стороною обвинувачення та надавати викривальні покази. Також він має перерахувати 21 млн грн на спеціальний рахунок у Фонд United 24 на спільний проєкт Генштабу ЗСУ, Держспецзв'язку та Міністерства цифрової трансформації - «Армія дронів».

Вилучені в ході розслідування грошові кошти у сумі близько 29 млн грн також будуть перераховані на підтримку Збройних сил України. Крім того, у порядку спеціальної конфіскації стягнули 350 тисяч доларів.

Представники Жеваго і Князєва спочатку подали апеляційні скарги, а потім касаційні скарги. Верховний суд відкрив провадження за скаргами.

«Відкрити касаційне провадження за касаційною скаргою захисника в інтересах (Жеваго – ред.) на ухвалу судді Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 21 листопада 2023 року у кримінальному провадженні стосовно (Горецького – ред.)... Відкрити касаційне провадження за касаційною скаргою захисника в інтересах (Князєва – ред.) на ухвалу судді Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 21 листопада 2023 року у кримінальному провадженні стосовно (Горецького – ред.)», – ідеться в рішеннях.

Нагадаємо, НАБУ і САП підозрюють колишнього голову, суддю Верховного суду Всеволода Князєва в одержанні 2,7 млн доларів неправомірної вигоди. За версією слідства, ці кошти він отримав через посередника-адвоката Олега Горецького. Саму ж неправомірну вигоду надав український олігарх Костянтин Жеваго за ухвалення Верховним судом рішення на його користь щодо купівлі ним 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату.

У 2022 році апеляційний суд скасував рішення першої інстанції та визнав недійсним договір купівлі-продажу цінних паперів. Аби не допустити втрату акцій, на початку березня 2023 року Жеваго вступив у змову з адвокатом Горецьким, який мав зв'язки з суддями Верховного суду. Протягом березня-квітня 2023 року він передав адвокату 2,7 млн дол. (1,8 млн дол. – суддям Верховного суду, решта – як «оплата» посередницьких послуг).

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: