Суддя Верховного суду Всеволод Князєв уже вийшов з-під варти. Раніше за нього внесли 18,16 млн грн застави як альтернативу тримання в слідчому ізоляторі у справі про одержання неправомірної вигоди.
Про це повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
«31 січня 2024 року колишнього голову Верховного суду, підозрюваного в одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі (ч. 4 ст. 368 КК України), звільнено з-під варти під заставу розміром 18,168 млн грн. Разом з тим повідомляємо, що наразі вирішується питання щодо звернення до Вищої ради правосуддя з клопотанням про відсторонення указаного судді від здійснення правосуддя у зв'язку із притягненням до кримінальної відповідальності», – інформує САП.
В прокуратурі додали, що на Князєва поклали такі обов'язки: не відлучатися з Києва без дозволу; здати на зберігання закордонні паспорти; носити електронний засіб контролю тощо. У разі не виконання обов'язків застава може бути стягнена у дохід держави.
Нагадаємо, НАБУ та САП повідомили про підозру колишньому голові Верховного суду Всеволоду Князєву та адвокату, який був його посередником. За даними слідства, 2002 року український бізнесмен Костянтин Жеваго придбав 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату у чотирьох компаній (далі – колишні аукціонери). Через 18 років колишні акціонери звернулися до господарського суду з позовом, щоб визнати договір купівлі-продажу цінних паперів недійсним і повернути собі акції Полтавського ГЗК. Проте суд відмовив у задоволенні вимог.
У 2022 році апеляційний суд скасував рішення першої інстанції та визнав недійсним договір купівлі-продажу цінних паперів. Щоб не допустити втрату акцій, на початку березня 2023 року бізнесмен вступив у змову з адвокатом одного із столичних адвокатських об'єднань, який мав зв'язки із суддями Верховного суду. Протягом березня-квітня 2023 року він передав адвокату 2,7 млн дол. (1,8 млн дол. – суддям Верховного суду, решта – як «оплата» посередницьких послуг).
Зрештою Верховний Суд у квітні 2023 року ухвалив рішення на користь бізнесмена. У ході слідчих дій НАБУ та САП задокументували передачу та отримання двома траншами 2,7 млн дол.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»