Шольц виступив проти передачі Україні ракет Taurus

Читать на русском
Шольц відкинув ідею передачі Україні далекобійних ракет Taurus. На його думку, постачання цього озброєння можуть втягнути Німеччину у війну.
Фото: Getty Images

Канцлер Німеччини Олаф Шольц відкинув ідею передачі Україні далекобійних ракет Taurus.

Заяву політика цитує портал RND.

Далекобійні ракети для України від союзників: спільне та відміннеРакети Storm Shadow, SCALP та Taurus летять зі швидкістю 1000-1100 кілометрів за годину. Ще швидше досягає цілі ATACMS. Докладніше – на інфографіці.

На його думку, постачання цього типу озброєння можуть втягнути Німеччину у війну.

«Ми аж ніяк не повинні бути пов'язані з цілями, яких досягає ця система. Я здивований, що деякі люди взагалі не хвилюються, навіть не замислюються над тим, чи може те, що ми робимо, у якомусь сенсі привести до участі у війні», – сказав Шольц.

Німецький лідер додав, що Taurus – «ця зброя дуже далекої дії».

«Те, що роблять англійці та французи щодо управління цілями, у Німеччині зробити неможливо. Це знають усі, хто мав справу з цією системою», – заявив він.

Шольц також зізнався, що його «дуже дратує відсутність рівноваги» між тим, що дійсно потрібно поставити Україні, та дебатами про передачу системи Taurus.

«Чого Україні не вистачає, то це боєприпасів усіх можливих калібрів та відстаней, але не принципово з Німеччини», – резюмував канцлер.

Нагадаємо, ще недавно Шольц заявляв, що Німеччина шукає «правильний момент», щоб розпочати постачання ракет Taurus Україні. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба запевнив, що Україна не збирається бити німецькими ракетами Taurus по російській території.

А минулого тижня парламент Німеччини закликав уряд Шольца надати Україні «системи дальньої дії» для нанесення «точкових ударів глибоко в тилу агресора».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: