ВАКС продовжив обов'язки ще двом суддям Київського апеляційного суду

Читать на русском
Антикорупційний суд підтримав клопотання прокурора САП про продовження дії запобіжного заходу двом служителям Феміди.
Ігор Паленик, Юрій Слива і Віктор Глинянийфото: Стас Юрченко, Ґрати

Вищий антикорупційний суд продовжив на два місяці строк дії обов'язків, покладених на суддів Київського апеляційного суду Ігоря Паленика та Юрія Сливу. НАБУ і САП підозрюють їх в одержанні 35 тисяч доларів неправомірної вигоди.

Такі рішення 1 і 15 лютого ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд узяв під варту Паленика з альтернативою 4 млн грн застави. Пізніше ці кошти внесли і він вийшов з-під варти під такі обов'язки: прибувати за кожною вимогою; не відлучатися із Києва та Київської області без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та місця роботи; утримуватися від спілкування з підозрюваними та свідками; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет. Прокурор САП просив продовжити дію всіх обов'язків ще на два місяці.

«Клопотання прокурора САП про продовження строку дії обов'язків, покладених на підозрюваного (Паленика – ред.) – задовольнити частково. Продовжити строк дії обов'язків, покладених ухвалою слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 05.12.2023 на підозрюваного, на два місяці», – йдеться в рішенні.

Також суд на два місяці продовжив дію обов'язків, покладених на Сливу. У нього такий самий перелік зобов'язань.

Нагадаємо, НАБУ і САП викрили чотирьох суддів Київського апеляційного суду на одержанні неправомірної вигоди. За версією слідства, суддя В'ячеслав Дзюбін отримав 35 тисяч доларів неправомірної вигоди за зняття арешт з двох літаків у справі колишнього керівника «Мотор-Січі» В'ячеслава Богуслаєва. 10 тис. дол. з цієї суми Дзюбін залишив собі, а решту 25 тис. дол. для трьох інших суддів Київського апеляційного суду – Юрія Сливи, Ігоря Паленика і Віктора Глиняного.

Зокрема, Паленик отримав від Дзюбіна 25 тис. дол. у коробці з-під віскі. Надалі 8300 дол. він запакував у пачку з-під кави і передав їх судді Сливі. Суддя Глиняний отримав 8300 дол. у рекламній брошурі інтернет-провайдера. Під час обшуків у Дзюбіна відшукали 10 тис. дол., переданих як неправомірну вигоду, у Паленика знайшли усі 25 тис. дол. неправомірної вигоди, оскільки, на думку слідства, той поміняв купюри перед їхньою передачею суддям Сливі та Глиняному. В Сливи та Глиняного знайшли по 8300 доларів.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: