Допоможе зі «смарт-мобілізацією»: у Раді висловилися щодо впровадження «сертифікату захисника»

Читать на русском
В Україні розглядають варіант із запровадженням сертифікату захисника. Це може допомогти в систематизації даних військовозобов'язаних та боротьбі з ухилянтами.
Фото: nikvesti.com

В Україні розглядають варіант із запровадженням електронного «сертифікату захисника». Це може допомогти в систематизації всіх даних військовозобов'язаних і боротьбі з ухилянтами.

Про це заявив голова фракції «Слуга народу», член комітету Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Давида Арахамії в ефірі телемарафону.

Нові правила мобілізації, військового обліку та служби: що тепер пропонує КабмінДеталі нового урядового законопроєкту про мобілізацію – на інфографіці. Правила вручення повісток, відстрочка від мобілізації, бронювання військовозобов'язаних.

За його словами, «нікому не подобається, коли їздять автобуси ТЦК, які знімають людей із громадського транспорту чи у магазині десь ловлять». У зв'язку з цим у парламенті знайшли альтернативу, щоби далі проводити мобілізацію.

«Якщо ви пам'ятаєте, у нас коли COVID був, усі мали ходити з таким згенерованим сертифікатом, який показував, вакциновані ви чи ні. Ось буде сертифікат, який отримають через інтернет, або ЦНАП, або в ТЦК. Навіщо це? Щоб ми розуміли, скільки людей теоретично може бути призвано, і таким чином спланувати так звану «смарт-мобілізацію», – сказав Арахамія.

Він додав, що переведення процесу в електронний формат дозволить розробити систему, за якої кожен військовозобов'язаний точно знатиме, коли його мобілізують. Це дозволить йому підготуватися до призову та вирішити свої справи.

«Потрібно мати якийсь примус. Ми ще не знаємо, що це буде, будемо шукати баланс. Думаю, знайдемо компромісне рішення, яке з одного боку стимулюватиме, а з іншого – каратиме. Або ж люди скажуть, нехай далі ходять по вулиці, не потрібно нічого електронного», – зазначив депутат.

Нагадаємо, 7 лютого Верховна рада ухвалила у першому читанні урядовий законопроєкт про мобілізацію. За нього проголосували 243 нардепи.

В антикорупційному комітеті ВР розповіли, що треба змінити у законопроєкті про мобілізацію.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: