САП скерувала до суду справу судді у відставці з Львівщини

Читать на русском
Антикорупційний суд отримав обвинувальний акт стосовно колишнього служителя Феміди з Львівщини, викритого у 2016 році.
фото: «Слово і діло»

Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду справу за обвинуваченням колишнього судді Жидачівського районного суду Львівської області Володимира Салія в одержанні неправомірної вигоди. Засідання призначили на 7 лютого.

Про це йдеться в рішенні Вищого антикорупційного суду від 1 січня, повідомляє «Слово і діло».

«У кримінальному провадженні за обвинуваченням (Володимира Салія – ред.) у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, призначити відкрите підготовче судове засідання на 07.02.2024 року о 15:00 у приміщенні Вищого антикорупційного суду», – йдеться в рішенні.

6 травня 2016 року у зв'язку з тяжкою хворобою судді Салія детектив НАБУ зупинив розслідування справи до одужання підозрюваного. В грудні 2016 року слідство відновили у зв'язку з необхідністю в проведенні судово-медичної та судової психіатричної експертизи, необхідної для визначення стану осудності підозрюваного. В лютому 2017 року справу знову зупинили, оскільки експертиза підтвердила тяжкий стан підозрюваного. У травні 2017 року Вища рада правосуддя звільнила Салія у відставку.

У серпні 2023 року детектив НАБУ відновив справу, оскільки ним отримано медичний висновок, який підтверджує, що стан здоров'я Салія дозволяє проводити з ним слідчі. Того ж дня, НАБУ завершило розслідування справи.

У цій справі був ще один підозрюваний, а саме адвокат Микола Федина. Його справу скерували до суду і слухали окремо. Проте у 2017 році закрили у зв'язку зі смертю обвинуваченого.

За версією слідства, у січні 2016 року адвокат Микола Федина, діючи в ролі пособника в одержанні неправомірної вигоди для судді Жидачівського районного суду Львівської області Володимира Салія, отримав грошові кошти в розмірі 1500 доларів за заміну запобіжного заходу із тримання під вартою обвинуваченому на інший – більш м'який, не пов'язаний з триманням під вартою.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру чотирьом суддям Київського апеляційного суду оголосили підозру. Раніше антикорупційна прокуратура скерувала до суду справу судді з Одеси і адвоката.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: