Рівень довіри українців до влади знижується, ЗСУ зберігають високий рейтинг – опитування

Читать на русском

Президенту Володимиру Зеленському довіряють 62 відсотки українців, головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному – 88 відсотків. При цьому більшість опитаних одночасно довіряють їм обом.
Фото: УНІАН

За рік рівень довіри українців до ключових органів влади знизився. Президенту Володимиру Зеленському зараз довіряють 62% (порівняно з 84% у грудні 2022-го), не довіряють – 18% (рік тому було 5%).

Це результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Українці стали реалістами: як змінилися настрої щодо закінчення війниДедалі більше українців схиляються до того, що війна триватиме півроку-рік чи більше. Як змінювалися настрої суспільства – на інфографіці.

Частка тих, хто довіряє Верховній Раді, знизилася з 35% до 15%, а частка тих, хто не довіряє, зросла з 34% до 61%. Довіра уряду знизилася з 52% до 26%, недовіра – зросла з 19% до 44%.

При цьому абсолютну довіру у суспільстві зберігають Збройні сили – як і рік тому їм довіряють 96% опитаних. Крім того, 88% українців довіряють головнокомандувачу Валерію Залужному (не довіряють – 4%).

За даними соціологів, більшість українців – 59% – одночасно довіряють і Зеленському, і Залужному. Частка українців, які мають поляризовані погляди, є досить невеликою: лише 14% довіряють головнокомандувачу і при цьому не довіряють президенту, і лише 1% довіряють президенту, але не довіряють Залужному.

Також за рік знизилася довіра до СБУ: зараз більшість українців не довіряють їй – 58% проти 16%, які не довіряють (у грудні 2022 року 63% довіряли СБУ, не довіряли – 9%). Зменшилася довіра поліції – з 58% у грудні 2022 року до 41% зараз (недовіра зросла з 14% до 29%).

За результатами опитування, лише 12% українців довіряють судам та 9% – прокурорам. Не довіряють – відповідно 61% та 64%.

Зберігається висока довіра волонтерам – 84% громадян їм довіряють і лише 3% не довіряють (у грудні 2022 року показники були майже ідентичними).

Рівень довіри українським ЗМІ повернувся до показників грудня 2021-го: за останній рік з 57% до 29% поменшало тих, хто вірить українським ЗМІ (з 14% до 40% побільшало тих, хто не довіряє їм).

Крім того, стабільно втрачає довіру громадськості церква – з 44 до 38% за останній рік.

Нагадаємо, за даними опитування, більше половини українців вважають, що в країні справді є спроби боротися з корупцією та позитивні зрушення.

На інфографіці «Слово і діло» – як змінювався рівень довіри українців до силових та правоохоронних органів.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: