ВАКС пом'якшив домашній арешт підозрюваному у підкупі антикорупціонерів

Читать на русском
Антикорупційний суд частково підтримав клопотання прокурора САП про продовження строку тримання під домашнім арештом.
фото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд пом'якшив з цілодобового на нічний домашній арешт директору ГО «Солом'янська варта» Віктору Дорофеєву. НАБУ і САП підозрюють Дорофеєва у підбуренні обвинуваченого Миколи Ільяшенка до дачі хабаря за укладання угоди про визнання винуватості.

Таке рішення 7 грудня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд відправив Дорофеєва під цілодобовий домашній арешт. Прокурор САП просив продовжити строк дії домашнього арешту, а захисник підозрюваного про зміну запобіжного заходу.

«Клопотання прокурора ССАП про продовження строку тримання під домашнім арештом підозрюваного (Дорофеєва – ред.) - задовольнити частково. Змінити застосований до підозрюваного запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту на нічний домашній арешт із забороною залишати житло у період часу із 20:00 до 07:00, без дозволу детектива, прокурора, слідчого судді або суду, строком на 2 місяці до 7 лютого 2024 року включно», – йдеться в рішенні.

На підозрюваного також поклали наступні обов'язки: прибувати за першим викликом; не відлучатись за межі Києва без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування з будь-якими особами з приводу обставин, викладених у письмовому повідомленні про підозру; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет.

За версією слідства, у 2020 році директор ГО «Солом'янська варта» Віктор Дорофеєв і керівник ГО «Екологічний захист та контроль» Віктор Сергійчук звернулись до одного з підозрюваних, а згодом обвинуваченого у резонансній справі щодо спроби підкупу керівництва САП та НАБУ за закриття кримінального провадження за підозрою колишнього міністра екології та природних ресурсів Миколи Злочевського. Йшлося про колишнього першого заступника начальника Головного управління Державної податкової служби у місті Києві Миколу Ілляшенка.

Прикриваючись нібито зв'язками у НАБУ, САП та ВАКС, зловмисники намагались переконати Ілляшенка сплатити понад 1,8 млн доларів США для позивного вирішення питання щодо укладення угоди з прокурором та уникнення покарання за вчинений злочин. Також НАБУ і САП встановили причетність до справи адвоката Андрія Кіченка, який нібито представився помічником судді ВАКС. Зловмисників затримано на «гарячому», одразу після одержання ними частини обумовлених коштів - 50 тисяч доларів. Дії осіб кваліфіковані за ч. 4 ст. 27, ч. 3 ст. 369, ч. 4 ст.190 Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, один з підозрюваних у цій справі пішов на угоду про визнання винуватості.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: