САП скерувала до суду справу Коболєва, у ній вже проходить засідання

Читать на русском
Антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно екскерівника національної компанії.
Фото: LB.ua

Спеціалізована антикорупційна прокурорка скерувала до суду обвинувальний акт стосовно колишнього голови правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва. У справі вже проходить підготовче засідання.

Про це свідчать дані сайту Судової влади України, а саме засідання транслює Вищий антикорупційний суд, повідомляє «Слово і діло».

Топ найбільших застав підозрюваним під час повномасштабної війниРейтинг найбільших застав підозрюваним, призначених судом у період повномасштабної війни – на інфографіці.

Як повідомив головуючий суддя Сергій Мойсак, на засіданні розглядають клопотання прокурора САП про продовження строку дії обовʼязків, покладених на Коболєва, ще на 60 діб.

Прокурорка САП наполягала на продовженні обовʼязків, оскільки нібито продовжують існувати обовʼязки. Сторона захисту заперечувала проти задоволення клопотання.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексголові правління «Нафтогазу» Андрію Коболєву. За версією слідства, у 2018 році голова правління, нібито зловживаючи своїм службовим становищем, ініціював розгляд Наглядовою радою компанії питання про погодження виплати премії за досягнення вагомих цілей, реалізацію важливих, стратегічних проектів працівникам НАК «Нафтогаз України», включаючи членів правління.

Пізніше Коболєв підготував зміни та доповнення до подання щодо виплати премії за екстраординарні досягнення, визначивши собі розмір премії у розмірі 10 млн доларів. При цьому голова правління свідомо приховав від членів комітету з призначень та винагород і Наглядової ради компанії відомості про те, що для керівників підприємств, заснованих на державній власності, встановлено граничні розміри преміювання за підсумками роботи, а саме не більше 36 посадових окладів на рік. У результаті Наглядова рада НАК «Нафтогаз України» погодила зміни, що забезпечило голові правління виплату премій.

Слідством встановлено, що протягом 2018 року голові правління було незаконно нараховано та виплачено премій на суму, що перевищує максимально допустиму на 229 250 410 грн

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: