ВАКС відмовився змінювати запобіжний захід Коболєва

Читать на русском
Антикорупційний суд відмовив у задоволення клопотання адвоката ексголови державної компанії про зміну запобіжного заходу.
фото: Deloitte

Вищий антикорупційний суд залишив без змін запобіжний захід у вигляді 107 млн грн застави з обов'язками, визначений колишньому голові правління НАК «Нафтогаз України» Андрію Коболєву. Його підозрюють у заволодінні 229 млн грн премії.

Таке рішення 17 листопада ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд зменшив Коболєву розмір застави до 107 млн грн, але залишив без змін перелік обов'язків: прибувати за кожною вимогою; повідомляти про зміну свого місця проживання; утримуватись від спілкування з низкою осіб та здати на зберігання закордонні паспорти. Захисник підозрюваного попросив змінити йому запобіжний захід.

«У задоволенні клопотання захисника про зміну запобіжного заходу підозрюваному (Андрію Коболєву – ред.) у кримінальному провадженні - відмовити», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексголові правління «Нафтогазу» Андрію Коболєву. За версією слідства, у 2018 році голова правління, нібито зловживаючи своїм службовим становищем, ініціював розгляд Наглядовою радою компанії питання про погодження виплати премії за досягнення вагомих цілей, реалізацію важливих, стратегічних проектів працівникам НАК «Нафтогаз України», включаючи членів правління.

Пізніше Коболєв підготував зміни та доповнення до подання щодо виплати премії за екстраординарні досягнення, визначивши собі розмір премії у розмірі 10 млн доларів. При цьому голова правління свідомо приховав від членів комітету з призначень та винагород і Наглядової ради компанії відомості про те, що для керівників підприємств, заснованих на державній власності, встановлено граничні розміри преміювання за підсумками роботи, а саме не більше 36 посадових окладів на рік. У результаті Наглядова рада НАК «Нафтогаз України» погодила зміни, що забезпечило голові правління виплату премій.

Слідством встановлено, що протягом 2018 року голові правління було незаконно нараховано та виплачено премій на суму, що перевищує максимально допустиму на 229 250 410 грн.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: