Верховний суд підтвердив обвинувальний вирок двом експосадовцям з Харкова

Читать на русском
Касаційна інстанція підтвердила вирок, яким засудили до реального строку покарання колишніх харківських посадовців.
фото: Facebook

Верховний суд залишив без змін вирок, яким колишнього заступника начальника фінансового управління «Харківобленерго» Віталія Тєлєгіна засудили до 5 років позбавлення волі, а експершого заступника генерального директора КП «Харківводоканал» Романа Білика – до 4 років колонії.

Про це повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

«28 листопада 2023 року Касаційний кримінальний суд Верховного суду постановив залишити без змін вирок ВАКС від 06.08.2021 та ухвалу АП ВАКС від 27.02.2023, якими колишніх заступника начальника фінансового управління АК «Харківобленерго» В. Тєлєгіна та першого заступника генерального директора КП «Харківводоканал» Р. Білика визнано винуватими у зловживаннях, внаслідок чого інтересам підприємства спричинено збитки на суму понад 19,6 млн грн. Верховний суд погодився з доводами прокурора, відхилив касаційну скаргу сторони захисту та підтвердив законність вироку», – інформує орган.

Як відомо, антикорупційний суд визнав винними харківських ексчиновників у зловживанні службовим становищем. Судді приговорили колишнього заступника начальника фінансового управління «Харківобленерго» Тєлєгіна до 5 років позбавлення волі з забороною обіймати адміністративні посади протягом 3 років та 17 000 грн штрафу, а експершого заступника генерального директора КП «Харківводоканал» Романа Білика – до 4 років позбавлення волі з забороною обіймати адміністративні посади протягом 2 років та 17 000 грн штрафу. Апеляційна палата ВАКС залишила цей вирок без змін.

Нагадаємо, суд встановив, що службові особи АК «Харківобленерго» та КП «Харківводоканал» зловживали службовим становищем з метою одержання неправомірної вигоди від ТОВ уклали договір переведення боргу. Відповідно до його умов Харківводоканал передав приватній фірмі права боргу перед Харківобленерго за поставлену електричну енергію на загальну суму 19,62 млн грн.

В подальшому працівники компанії оплату боргу перед Харківобленерго за поставлену електричну енергію не здійснили, а одержані від Харківводоканалу грошові кошти перерахували на банківські рахунки інших підприємств як оплату за нібито надані послуги.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал